Реал Мадрид не би Сосиедад и вече е далеч от върха (ВИДЕО)

"Белия балет" изостава от Барселона с пет точки

Реал Мадрид направи грешна стъпка в преследването на Барселона, завършвайки 0:0 с Реал Сосиедад в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига.

Така Реал остава с 42 точки на втората позиция, докато лидерът Барселона има 47. Реал Сосиедад е точно зад столичани с 39 точки. Винисиус Жуниор можеше да даде преднина на Реал в 15-ата минута, след като стигна до наказателното поле, но изстрелът му мина на сантиметри от вратата.

Три минути по-късно Асиер Ияраменди пък пропусна шанс за Реал Сосиедад. В 31-вата минута стражът на Реал Сосиедад трябваше да плонжира след силен изстрел на Тони Кроос.

В 35-тата и Бензема отправи точен удар, но той не се превърна в гол. В последните секунди на първото полувреме Бензема изведе Винисиус, но Ремиро и този път се намеси блестящо.

Още в началото на втората част Реал стигна до нова възможност, но Ремиро спря и Дани Себайос. Натискът на Реал продължи, но в 49-ата минута стражът на гостите отново отчая Винисиус.  В 61-вата минута Такефуса Кубо отправи шут, който обаче Куртоа отрази. Девет минути след това японецът подаде към Наваро, който също нанесе хубав удар, който Куртоа улови.

В ответната атака Винисиус пак се оказа очи в очи с вратаря на Сосиедад, който успя да отклони "копването" на нападателя.  След 75-ата минута натискът на Реал стана огромен, като гостите почти не излизаха от половината си, но и това не доведе до гол.