Реал (Мадрид) с много важен обрат срещу Еспаньол

"Кралете" стигнаха до успех с 3:1, след като преди това губеха в резултата

Реал Мадрид постигна обрат от 0:1 до 3:1 срещу Еспаньол в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Барселона поведоха чрез юношата на „лос меренгес“ Хоселу, за когото това е осми гол в десет мача срещу „кралете“. Точни за домакините бяха бразилците Винисиус Жуниор и Едер Милитао.

С този успех Реал Мадрид събра 56 точки на второто място и вече съкрати изоставането си от Барселона на шест, но „блаугранас“ са с мач по-малко. Еспаньол е 13-и във временното класиране с 27 пункта в актива си.

Началото на двубоя бе доста изненадващо и след само осем минути игра „папагалчетата“ излязоха напред в резултата. Защитата на Реал Мадрид се пропука, което позволи на Рубен Санчес да намери Хоселу на стрелкова позиция, а нападателят изстреля истинска бомба в горния ляв ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

По-малко от четвърт час по-късно Реал успя да възстанови равенството. В 22-ата минута Винисиус Жуниор демонстрира изключително високата си класа, навърза няколко противникови футболисти и завърши брилянтния си пробив с великолепен удар по земя, като не остави шансове за реакция на Фернандо Пачеко, друг юноша на „лос бланкос“.

В 39-ата минута Реал Мадрид стигна и до пълен обрат. Орелиен Чуамени получи топката на левия фланг и с красиво центриране с външен фалц, в стил Лука Модрич, намери Едер Милитао на далечната греда, а бразилският централен защитник с глава заби топката във вратата на Еспаньол с помощта на напречната греда.

Еспаньол опита да стигне до второ попадение десет минути след началото на второто полувреме, когато Леандро Кабрера нанесе удар с глава след ъглов удар, но изпълнението му не бе достатъчно добро, за да затрудни Куртоа.

В 70-ата минута Тони Кроос пробва запазената си марка – удар от далечна дистанция, но опитът му премина на сантиметри над врата. Пет минути по-късно се стигна и до най-добрата ситуация през втората част, когато Родриго стреля от пряк свободен удар, но бе спрян от напречната греда.

Интригата приключи в третата минута от добавеното време. Начо Фернандес проби великолепно през центъра на терена и с елегантно подаване изведе Марко Асенсио сам срещу вратаря, а "11"-ката на Реал Мадрид оформи крайното 3:1 с прецизен удар с левия крак.