Реал (Мадрид) се справи с лекота срещу Осасуна при визитата си (ВИДЕО)

"Кралете" вкараха четири гола на противника

Реал Мадрид спечели по категоричен начин с 4:2 гостуването си на Осасуна от 29-ия кръг на Ла Лига. Винисиус Жуниор се разписа два пъти, а Дани Карвахал и Браим Диас добавиха по едно попадение. Федрико Валверде се отчете с хеттрик от асистенции.

С успеха „кралският“ клуб събра 72 точки в актива си на първото място във временното класиране, на 10 пред втория Жирона и 11 пред третия Барселона. И двата каталунски отбора не са играли мачовете си от кръга. Осасуна е 10-и с 36 точки.

Двубоят започна по мечтан начин за Реал Мадрид и „лос бланкос“ излязоха напред в резултата още в четвъртата минута. Алехандро Катена направи недопустима грешка и подари топката на Винисиус, който напредна и сам срещу вратаря отбеляза безпроблемно.

Само три минути след това обаче Осасуна успя да стигне до изравнително попадение. Хорхе Ерандо центрира отлично за Анте Будимир, който необезпокоявано засече топката с глава към долния ляв ъгъл и не остави шансове на Андрий Лунин – 1:1.

Секунди след като памплонци успяха да изравнят, Реал бе близо до втори гол, след като Винисиус Жуниор стреля от добра позиция, но не успя да вложи достатъчно сила и Серхио Ерера улови без никакви проблеми.

В 18-ата минута все пак Реал Мадрид отбеляза второ попадение, и то по изключително красив начин. Федерико Валверде намери Дани Карвахал по въздух, а десният бек много фино и елегантно прати топката неспасяемо към горния десен ъгъл – 1:2.

В 41-вата минута Хосе Мануел Ариас се промъкна с лекота през няколко футболисти на Реал Мадрид и отправи удар от границата на наказателното поле към левия ъгъл, но Андрий Лунин и направи брилянтно спасяване.

В 61-вата минута Феде Валверде записа втората си асистенция в мача, след като пусна топката за Браим Диас, а той направи изумителен индивидуален рейд, озова се очи в очи със Серхио Ерера и елегантно плъзна топката левия му крак за 3:1 в полза на Реал.

Три минути по-късно Реал Мадрид тотално лиши остатъка от мача от интрига. Федрико Валверде намери Винисиус в наказателното поле, бразилецът напредна и с удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Ерера. Тата Валверде оформи хеттрик от асистенции.

Четвърт час преди края на редовното време Родриго пропусна отлична възможност да отбележи пети гол за Реал Мадрид, след като си освободи пространство за удар и шутира към левия ъгъл, но Ерера успя да спаси.

В 88-ата минута Лукас Васкес добави топката на празна врата и я прати безпроблемно в мрежата след неубедителна намеса на Серхио Ерера, но бе в положение на засада и голът не бе зачетен.

В първата минута от добавеното време Осасуна успя да отбележи още едно попадение. След разбъркване в наказателното поле на Реал топката стигна до Икер Муньос, който нанесе удар, а топката мина между краката на Андрий Лунин и влезе в мрежата за крайното 2:4.

В 94-ата минута Арда Гюлер можеше да отбележи гола на сезона в испанската Ла Лига, след като стреля от центъра, но нацели напречната греда.