Реал подчини Хетафе и изпревари Барса (видео)

Реал подчини Хетафе и изпревари Барса (видео)

„Кралският клуб” загря за ШЛ с хубава победа

Реал (Мадрид) постигна нещо, което не е правил отдавна – излезе пред Барселона в Ла Лига макар и във временното класиране. „Кралският клуб” се наложи с 4:2 над Хетафе на стадион „Сантяго Бернабеу” и вече е на 2 точки пред каталунския си съперник, който днес се издъни срещу Реал Сосиедад, като завърши 2:2.

 

Голмайстори за тима, воден от Жозе Моуриньо, бяха Кристияно Роналдо от дузпа, Карим Бензема на два пъти и Гонсало Игуаин. Двете попадения за гостите бяха дело на Мику.

 

Футболистите на Реал бяха по-активните през цялото време на срещата, създаваха по-интересните ситуации, владееха топката 59% и бяха отправили общо 22 удара срещу само 6 на противника.

 

Домакините започнаха със самочувствие, наложиха преса и голът падна след по-малко от 15 минути игра. Френският национал Бензема откри в 14-ата минута след пас на германския национал Месут Йозил.

 

След попадението „белия балет” продължи да доминира и контролира ситуацията на терена, но бе полят с леден душ в 39-ата минута, когато Мику възстанови равенството след контраатака. Така завърши и първото полувреме.

 

През втората частта играчите на Реал продължиха да стоят по-добре и малко след подновяването на играта можеха отново да поведат, но Роналдо нацепи гредата. Все пак той се добави името си в голмайсторския списък след хладнокръвно изпълнена дузпа в 60-ата минута.

 

Португалският национал бе основната на третия гол. Той подаде изключителен пас на Бензема, който с лекота преодоля противников бранител и търкулна топката във вратата на безпомощния Моя.

 

Играчите на Хетафе обаче показаха зъби и върнаха един гол след колективна грешка в „бялата” отбрана и на празна врата намали изоставането. Аржентинецът Игуаин сложи окончателно точка на спора в този двубой с четвърти гол в заключителните минути. 

Гръм в Испания: Селта подчини 9 от Реал на „Бернабеу“(ВИДЕО)

Резерва на гостите, травма на Рюдигер и 2 червени картона допълниха кошмара на Белия балет

Наполи е на върха в Серия А, Хойлунд отчая Ювентус (ВИДЕО)

Нападателят вкара и двата гола за успеха с 2:1 в дербито на XIV кръг

Байерн срещу РБ Лайпциг в осминафиналите за Купата на Германия

Херта (Берлин) ще се изправи срещу Фрайбург

Хартс удари Селтик в дербито за върха в Шотландия (ВИДЕО)

Нанси дебютира с поражение начело на "детелините"

Росен Божинов с 90 минути за Анверп при класика срещу Генк (ВИДЕО)

Родният национал се представи на ниво

Джаспър пропусна дузпа и Железничар загуби като гост (ВИДЕО)

Въпреки това той изигра пълни 90 минути, докато Христо Иванов въобще не бе в групата за мача

В Тотнъм притеснени за Удоджи и Коло Муани

Победата над Брентфорд беше първи домакински успех на тима във Висшата лига от 16 август насам

ПАОК с трети пореден успех в Гърция, Десподов влезе като смяна (ВИДЕО)

Отборът на българина би Арис с 3:1

Еспаньол влезе в топ 5 на „Ла Лига“(ВИДЕО)

След минимална победа у дома над Райо Валекано