Реал се справи с Челси и е на 1/2-финал (ВИДЕО)

Реал Мадрид се класира за полуфиналите на Шампионска лига и продължава защитата на трофея. „Кралете“ постигнаха още един успех с 2:0 срещу Челси и на „Стамфорд Бридж“ и по този начин с общ резултат 4:0 продължават напред.

И двете попадения в двубоя в Лондон реализира Родриго. Челси продължава с изключително слабото си представяне, като отпадането означава, че „сините“ няма да играят в европейски клубни турнири през следващата година. „Сините“ така и не успяха да вкарат нито един гол за 180 минути игра срещу Реал Мадрид.

Челси направи огромен пропуск в 11-ата минута. Рийс Джеймс подаде към Н'Голо Канте, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Реал Мадрид. Французинът имаше отлична позиция и стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Тибо Куртоа.

В 20-ата минута Дани Карвахал подаде на Родриго, който получи малко повече пространство в наказателното поле на Челси и веднага стреля, след което топката срещна левия страничен стълб на вратата на Кепа Арисабалага.

Едер Милитао фаулира Кай Хаверц в 21-ата минута, заради което Даниеле Орсато му показа жълт картон. Бразилецът ще пропусне следващия мач на Реал Мадрид в европейските клубни турнири.

Винисиус проби по левия фланг в 26-ата минута, след което нахлу в наказателното поле на Челси и стреля, но Кепа Арисабалага внимаваше и изби топката.

Кепа Арисабалага се наложи да се намесва отново решаващо в 31-ата минута, когато отрази опасен удар на Лука Модрич.

Реал Мадрид пропусна страхотен шанс в 41-ата минута. Лука Модрич много добре центрира в наказателното поле на Челси, където Винисиус се бе измъкнал от Фофана, но бразилецът се размина с топката. Две минути по-късно Реал организира много бърза контраатака. Федерико Валверде спринтира в посока на наказателното поле на Челси с топка в крака, след което подаде на втора греда към Бензема, който стреля, но неточно в аут.

Тибо Куртоа показа своята изключителна класа в 45-ата минута, когато направи ключово спасяване. Рийс Джеймс центрира по земя в наказателното поле на Реал Мадрид на втора греда, където Марк Кукурея буквално бе забравен. Испанецът се забави твърде много с удара, все пак стреля, но Куртоа направи блестящо спасяване, избивайки в корнер.

Челси направи нов много сериозен пропуск в 52-ата минута, когато Кай Хаверц центрира в наказателното поле на Реал, където Конър Галахър с глава продължи към Канте, който стреля, но ударът му бе блокиран в решаващ момент от Милитао и топката излезе в корнер.

Две минути по-късно Едер Милитао фаулира Трево Чалоба, който се измъкваше зад отбраната на Реал Мадрид, но съдията Даниеле Орсато бе благосклонен към бразилския защитник на Реал, който вече има жълт картон в двубоя.

Реал Мадрид поведе с 1:0 в 58-ата минута. Родриго получи хубав пас, след което с лекота преодоля Чалоба и нахлу в наказателното поле на Челси. Родриго пусна към Бензема, който се размина с топката, но тя попадна във Винисиус, който след това върна към Родриго, а той отблизо не пропусна да вкара топката във вратата на Кепа Арисабалага.

Енцо Фернандес отправи коварен и тежък удар в 64-ата минута, но Тибо Куртоа отново спаси.

Реал Мадрид направи много сериозен пропуск в 66-ата минута, когато Родриго комбинира с Карим Бензема, който бе на добра позиция в наказателното поле на Челси, но стреля слабо и право в ръцете на Кепа Арисабалага.

Реал Мадрид направи резултата 2:0 в 80-ата минута с второто попадение на Родриго в двубоя. Винисиус подаде към Федерико Валверде, който буквално премина като малка гара през Мудрик и Тиаго Силва, след което изскочи сам срещу Кепа Арисабалага, но вместо да стреля пусна към Родриго, който на празна врата не пропусна да вкара своя втори гол в двубоя.

По този начин Реал Мадрид се класира за полуфиналите на Шампионска лига, където ще се изправи срещу победителя от двойката между Манчестър Сити и Байерн Мюнхен.

ЧЕЛСИ - РЕАЛ МАДРИД 0:2
0:1 Родриго 58
0:2 Родриго 80

ЧелсиКепа, Фофана, Силва, Чалоба, Джеймс, Канте, Фернандес, Ковачич, Кукурея, Галахър, Хавертц;

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Камавинга, Кроос, Модрич, Валверде, Винисиус, Родриго, Бензема;

Белингам: Искам да повторя Зинедин Зидан