Реал Сосиедад с късен обрат в Майорка

Гранада и Алмерия завършиха наравно в Испания

Реал Сосиедад постигна драматична победа над Майорка с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Ла Лига.

Антонио Санчес изведе домакините напред в резултата след едва четири минути игра.

Тимът от Сан Себастиан обаче се върна в мача в 38-ата минута, когато японският национал Такефуса Кубо изравни.

В добавеното време на първата част Антонио Раило остави Майорка с човек по-малко на терена заради неспортсменско поведение.

Въпреки че Реал Сосиедад игра цяло второ полувреме с човек повече на терена, не успяваше да стигне до пълен успех.

Вратарят на Майорка Предраг направи някои ключови спасявания, особено в края на мача.

Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Пачеко центрира отляво, а Микел Мерино се изстреля с глава и вкара неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Райкович.

Реал Сосиедад се изкачи на шесто място в класирането, като има сериозни шансове за класиране в европейските турнири. Майорка е на 16-а позиция.

По-рано през деня Гранада и Алмерия завършиха 1:1. Тимът на Алмерия пропусна чудесна възможност да постигне първа победа в Ла Лига през сезона.

Гостите поведоха още в деветата минута Марк Пубил. Пет минути по-късно Адри Ембарба вкара второ попадение за Алмерия, но то бе отменено заради положение на засада.

Гранада стигна до равенството едва четвърт част преди края на редовното време, когато точен бе Мирто Усуни. Така Алмерия продължава да е последен с 8 точки от 8 равенства, а Гранада е предпоследен в класирането с 6 точки повече в актива си.