Резервите на Интер губеха, но обърнаха и победиха Лацио в Милано (ВИДЕО)

Така Наполи е все по-близо до титлата

Интер сътвори обрата срещу Лацио и го победи с 3:1 на „Джузепе Меаца“ в двубой от 32-рия кръг на италианската Серия А. По този начин при победа Наполи официално ще бъде новият носител на „Скудетото“. Фелипе Андерсон даде аванс на римските „орли“ през първото полувреме. Влезлите като резерви Лаутаро Мартинес и Робен Гозенс реализираха през второто, като аржентинецът се разписа на два пъти, за да може „нерадзурите“ да осъществят пълния обрат.

След този успех Интер се изкачва до 4-ата позиция в Серия А с актив от 57, оставяйки зад себе си Милан и Рома, докато Лацио остава на втората позиция с 61 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Интер. В 26-ата минута Хоакин Корея намери Хенрих Мхитарян, който прати топката във вратата, пазена от Иван Проведел. Голът обаче не бе зачетен след преглед с VAR, заради засада на арменския футболист.

Четири минути по-късно пък Лацио откри резултата. Луис Алберто комбинира с Фелипе Андерсон, който навлезе от втора позиция централно срещу вратата и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл, за да изведе „орлите“ напред в резултата.

В първата минута от добавеното време Чиро Имобиле може да удвои аванса за Лацио, когато шутира от границата на наказателното поле, но Андре Онана направи великолепно спасяване.

Лацио продължи с натиска си и през второто полувреме. В 60-ата минута Луис Алберто получи ниско подаване по тревата и стреля от близко разстояние, но отново Онана бе последната преграда пред гола и отрази.

Ромелу Лукаку добре гардира топката на границата на наказателното поле и продължи за Лаутаро Мартинес, който бе посрещнат от Проведел, но все пак успя да опъне мрежата, за да възстанови паритета.

След добре разгърната контраатака от страна на Интер в 83-ата минута Лаутаро Мартинес подаде за Ромелу Лукаку, който центрира на втора греда, където Робин Гозенс отигра по страхотен начин във въздуха с крак и реализира, за да може „нерадзурите“ да направят пълния обрат.

След щастлив рикошет в 90-ата минута Лаутаро Мартинес излезе очи в очи срещу Иван Проведел и прати топката за трети път във вратата на Лацио и по този начин отвори възможността на Наполи да празнува със „Скудетото“, ако успее да се наложи над Салернитана.

Георги Миланов и Динамо избегнаха директно изпадане (ВИДЕО)

Боруков запази надеждите на Маритимо за промоция за португалския елит (ВИДЕО)

Българинът с победен гол

Тулуза победи ПСЖ в последния домакински мач на Килиан Мбапе (ВИДЕО)

Нападателят се сбогува с публиката на парижани с гол

Де Кетеларе матира Рома и откъсна Аталанта на петото място (ВИДЕО)

Бергамаските имат шанс дори да изпреварят Ювентус за топ 4

ПАОК и Десподов още вярват в титлата след 2:0 над Олимпиакос (ВИДЕО)

Отборът от Солун ще чака грешка на лидера АЕК Атина

Пълен разпад: И стадионът на Манчестър Юнайтед с пробойни

Козирката на "Олд Трафорд" прокапа по време на мача с Арсенал

Леверкузен прегази Бохум, остават три мача до историята (ВИДЕО)

"Аспирините" записаха 27-та си победа в Бундеслигата

Ювентус се спаси от резил срещу последния в добавеното време (ВИДЕО)

Салернитана беше на минути от третата си победа за сезона

Байерн изтри сълзите от ШЛ с успех над Волфсбург (ВИДЕО)

Баварците дебютираха новия екип за следващия сезон и изпревариха Щутгарт в класирането