Рома и Аталанта с по точка и много нерви на "Олимпико"(ВИДЕО)

Жозе Моуриньо беше изгонен в края на мача

Рома и Аталанта не се победиха и завършиха наравно 1:1 на „Стадио Олимпико“ в мач от 19-ия кръг на Серия А. По този начин римските „вълци“ заемат осмото място във временното класиране с 29 точки, докато бергамаските са шести с една повече.

Още в осмата минута Аталанта излезе напред в резултата, след като Алексей Миранчук намери Теун Коопмайнерс в наказателното поле, а нидерландецът от близка дистанция с удар с глава под напречната греда вкара за 0:1.

В 35-ата минута Едоардо Бове нанесе удар от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл, но Карнезеки отрази. Малко след това изстрел на Рик Карсдорп бе блокиран от бранител на Аталанта.

В 39-ата минута Рома все пак стигна до изравнително попадение, след като Пауло Дибала реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Карсдорп. В 56-ата минута римските „вълци“ бяха близо до обрат след удар на Дийн Хаусен към горния ляв ъгъл, който бе спасен от Карнезеки.

В 62-рата минута Пауло Дибала получи прецизно подаване и стреля от границата на наказателното поле, но Карнезеки се справи. В 80-ата минута Леонардо Спинациола намери непокрития Лукаку в наказателното поле, но ударът на белгиеца премина над вратата.

В добавеното време на срещата старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо получи червен картон за спор с главния съдия, което означава, че няма да е край тъчлинията за дербито с Милан следващата седмица.