Рома и Лече с шоу на "Вия Дел Маре", но без голове (ВИДЕО)

"Вълците" остават пети с 52 точки - на четири от Болоня

Лече и Рома изиграха много интересен мач от 30-ия кръг на Серия А, но не успяха да си отбележат нито един гол и завършиха при равенство 0:0. По този начин римските „вълци“ се отдалечиха от топ 4, като са пети с 52 точки, на 5 зад Болоня. Лече е 13-и с 29.

В 22-рата минута Лече имаше отлична възможност да излезе напред в резултата, след като Роберто Пиколи се озова непокрит на обещаваща позиция, впоследствие нанесе удар, който обаче премина на косъм от десния страничен стълб.

Шест минути по-късно домакините бяха още по-близо до попадение във вратата на Рома, след като защитата на столичани изпусна Антонио Гало, който стреля от границата на наказателното поле, но и неговият шут премина на сантиметри от вратата.

В добавеното време на първата част се стигна до първото положение на сметката на Рома, след като Анхелиньо получи топката на добра позиция и стреля от средна дистанция, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Лече.

Лече натисна в края на срещата, но така и не успя да отбележи. В 86-ата минута Ламек Банда стреля обещаващо от границата на наказателното поле, но Миле Свилар изби в ъглов удар. При последвалия корнер Никола Сансоне стигна до топката, но стреля високо над вратата.