Рома трепери в дебюта на Де Роси (ВИДЕО)

Феновете благодариха на Жозе

Рома спечели с 2:1 над Верона в първия си мач след ерата на Жозе Моуриньо. Дебютът на легендата Даниеле Де Роси начело на "вълците" бе позитивен, но накрая домакините трябваше да треперят за крехкия си аванс.

На "Олимпико" първите минути под ръководството на темпераментния бивш халф бяха ударни - Ромелу Лукаку откри резултата, след като се възползва от отличен пробив на Стефан Ел Шаарави и перфектна асистенция. Националът на Италия даде още един голов пас, но този път на Лука Пелергрини, разстрелял в 25-ата минута вратаря на съперника Лоренцо Монтипо. По трибуните пък привържениците издигнаха десетки транспаранти с благодарност и подкрепа към уволнение Моуриньо.

Попаденията видимо успокоиха "вълците", които свалиха темпото, а след почивката изцяло отстъпиха инициативата на гостите. Тимът на Марко Барони стигна до попадение, което бе отменено след намеса на ВАР. В 66-ата минута Верона стигна до дузпа, но изпълнението на Милан Джурич бе разочароващо, след като нападателят стреля в аут. Четвърт час преди края гостите все пак стигнаха до гол, когато Майкъл Фолоруншо стреля от сериозна дистанция, а фалцовият изстрел излъга Руи Патрисио.

В крайна сметка Рома все пак устиска преднината и успя да намали изоставането от топ 6. Тимът на Де Роси вече има 32 точки, на 1 от Лацио и Аталанта. Верона остава в зоната на изпадащите.