Роналдо: Мечтата се сбъдна

Роналдо: Мечтата се сбъдна

Кристиано Роналдо каза, че Мондиал 2030 ще бъде "най-специалният" досега, след като Португалия и пет други страни бяха официално обявени за домакини на Световното първенство по футбол през 2030 година

Турнирът бъде първи, който ще се играе в шест различни държави, като Испания, Португалия и Мароко ще бъдат главни домакини, докато южноамериканските нации Аржентина, Парагвай и Уругвай ще получат по един мач. Форматът ще помогне на ФИФА да отбележи стогодишнината от домакинството на Уругвай на първото Световно първенство през 1930-а.

"Мечтата се сбъдна", написа 39-годишният Роналдо в публикация в Инстаграм, която включваше снимка, на която празнува, докато носи фланелката на Португалия, и думите: "Най-специалното Световно първенство досега".

Роналдо е единственият футболист, който е вкарвал гол на пет Световни шампионати, но е малко вероятно да продължи да играе през 2030-а.

"Португалия ще бъде домакин на Световното първенство през 2030 година и това ни накара да се гордеем", написа още той.

Одобрението на кандидатурата на шестте нации беше предимно формалност на онлайн срещата на ФИФА в сряда, като Саудитска Арабия също беше официално потвърдена като домакин на Световното първенство през 2034 година.

Реакциите в Испания и Португалия не бяха грандиозни, но южноамериканската футболна федерация КОНМЕБОЛ отбеляза специално събитието, а президентът Алехандро Домингес каза, че този ден "ще остане в историята на южноамериканския футбол".

"ФИФА реши да почете историята. Световното първенство се завръща у дома. Ние сме у дома, на континента, който организира първото Световно първенство в историята. Първото Световно първенство се проведе в Уругвай, първата нация световен шампион, а сега сме заедно с последния шампион на Световното първенство - Аржентина", каза Домингес в централата на КОНМЕБОЛ в Парагвай.

Арне Слот: Ще говоря със Салах, но дали трябва инициативата да бъде моя?

Мениджърът Арне Слот не е сигурен дали той трябва да поеме инициативата за диалог с Мохамед Салах, след като нападателят на Ливърпул заяви през уикенда, че се чувства предаден от клуба и че може би е изиграл последния си мач.

Флик: Играхме фантастично в защита, Айнтрахт не ме изненада

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик остана доволен от победата с 2:1 над Айнтрахт Франкфурт в 6-ия кръг от Шампионската лига.

Мениджърът на Челси: Изгубихме контрол над мача

Мениджърът Енцо Мареска се оплака, че отборът на Челси е изгубил контрол над мача от Шампионската лига с Аталанта през второто полувреме и това е довело до обрата и загубата с 1:2.

Нови 9 мача от Шампионската лига и Реал срещу Сити сред тях

Реал Мадрид посреща Манчестър Сити за голямото дерби от шестия кръг в основната фаза на Шампионска лига.

ОБЗОР: Атлетико Мадрид обърна ПСВ до 3:2 в драма (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Вижте как приключиха всички мачове тази вечер

Защитник вдъхнови Барселона за обрат над Айнтрахт в ШЛ (ВИДЕО)

Жул Кунде отбеляза двата гола за победата

Ливърпул матира Интер с късна дузпа и 1:0 в Милано (ВИДЕО)

Домоник Собослай даде глътка въздух на Арне Слот и мърсисайдци

Челси се провали срещу Аталанта в Шампионска лига (ВИДЕО)

Световният клубен шампион допусна пълен обрат

Байерн (Мюнхен) отхвърли за интерес към Салах

Бъдещето на египтянина остава неясно