Рууни: Дано Тухел направи Англия шампион

Рууни: Дано Тухел направи Англия шампион

Бившият капитан на Англия Уейн Рууни се надява Томас Тухел да пренесе фантастичния си рекорд на международната сцена с "трите лъва"

Бившият мениджър на Челси започва престоя си начело на вицешампионите на Европа с два мача през март. Тухел беше обявен за наследник на Гарет Саутгейт през октомври и подписа договор с Футболната асоциация, който влезе в сила от 1 януари.

51-годишният специалист ще назове първия си отбор днес, преди да се изправи пред медиите на "Уембли", където англичаните приемат Албания на 21 март и Латвия три дни по-късно, когато започват квалификациите за Световното първенство.

Тухел има задачата да изведе Англия до последното стъпка на Световното първенство следващото лято и Рууни, един от най-успешните национали на страната, се надява, че той ще може да възпроизведе предишните си успехи.

Запитан дали Тухел може да направи отново герои като сър Алф Рамзи от 1966 година, Рууни каза пред информационната агенция PA: "Надявам се да е така и мисля, че рекордът му е фантастичен. Той спечели най-големите трофеи".

"Когато Фабио Капело дойде бях наистина развълнуван да работя под ръководството му, но нещата не се развиха така, както бих искал или се надявах. Не ми хареса особено времето под ръководството на Фабио, но съм сигурен, че сега има играчи, които Томас Тухел може да направи победители. Всички се надяваме, че той може да бъде този, който ще придвижи Англия напред и ни направи следващата стъпка", добави Рууни.

Тухел е разговарял с играчите от своя списък с 55 футболисти преди да обяви селекцията си.

Арсенал финализира трансфера на Езри Конса?

Ръководството на Арсенал се надява да финализира привличането на Езри Конса в първия ден на новия сезон в Англия, съобщават британските медии в петък.

Станкович: Когато става въпрос за Интер, бих отишъл навсякъде

Александър Станкович не скри емоцията от завръщането си в Интер това лято и желанието да спечели всичко възможно с отбора, описвайки трансфера си като изпълнение на причината, поради която е започнал да играе футбол.

Тотнъм и Манчестър Сити се разбраха за Савиньо

Тотнъм постигна споразумение със съперника в английското първенство по футбол Манчестър Сити за трансфер на крилото Савиньо, съобщава Sky Sports.

Галатасарай привлече руски национал от Локомотив Москва

Турският футболен клуб Галатасарай привлече офанзивния халф Алексей Батраков от Локомотив Москва с трансфер на стойност 25 милиона евро, съобщава агенция Ройтерс.

ОБЗОР: Лех (Познан) писа “седмица” на швейцарския шампион (ВИДЕО)

Повечето фаворити спечелиха своите мачове

ОБЗОР: Екзекуторът на Лудогорец взе равен на Аталанта в Италия (ВИДЕО)

Вижте всички останали резултати от плейофния кръг в Лига на конференциите