С два хеттрика Реал изпрати Леванте в Сегунда (ВИДЕО)

Исторически гол на Бензема

Реал Мадрид се позабавлява и разби само с 6:0 аутсайдера Леванте в среща от 36-ия кръг на испанската Ла Лига и прати съперника си в Сегунда Дивисион. Хората на Карло Анчелоти доминираха тотално на „Сантяго Бернабеу“ и гостите от Валенсия трябва да са доволни, че се отърваха само с толкова попадения в мрежата си. С хеттрик избухна Винисиус Жуниор, а с три асистенции се отчете Лука Модрич.

„Кралете“ напълниха кошницата на съперника си още през първото полувреме, когато нанизаха 4 гола във вратата на Карденас. Последователно се разписаха Ферлан Менди, Карим Бензема, Родриго и Винисиус, който оформи хеттрика си, вкарвайки две попадения и след почивката. На три пъти и гредите спасиха Леванте през първото полувреме след изстрели на Валверде. Лука Модрич пък блесна с 3 асистенции, което не се случвало в един мач на „кралете“ от 2015 година.

Голът на Бензема се оказа с историческа стойност. Попадението е под №323 за него с екипа на Реал и по този начин той се изкачи на втората позиция във вечната ранглиста на голмайсторите на клуба след Кристиано Роналдо. Френският магьосник се изравни с Раул Гонзалес, който също е реализирал толкова пъти с екипа на „лос бланкос“.

Реал е на върха в класирането с 84 точки, като отборът си осигури 35-ата шампионска титла още преди няколко кръга. Леванте е последен, на дъното, с 29 пункта и два кръга преди края на първенството се очертава като сигурен изпадащ.

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов върнаха битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)