С лекота: Интер се справи на ходом с Лече и остава непоколебим на върха (ВИДЕО)

Грандът от Милано надви с 2:0 опонента си

Интер продължава да задава темпото в Серия А. „Нерадзурите“ постигнаха четвърта поредна победа, след като се наложиха с 2:0 при домакинството на Лече от 17-ия кръг на италианското първенство. Головете за тима, ръководен от Симоне Индзаги отбелязаха Бисек и Барела. Интер бе без своя водещ футболист Лаутаро Мартинес.

Футболистите на Интер имаха претенции за дузпа в 3-ата минута, след като Хенрих Мхитарян се строполи в наказателното поле на Лече, но съдията подмина ситуацията, а ВАР също потвърди, че няма основание да бъде свирена такава.

Владимиро Фалконе направи добро спасяване в 11-ата минута, когато отрази удара с глава на Марко Арнаутович.

В 22-ата минута пред австрийския нападател се откри нова добра възможност, но той не успя да намери очертанията на вратата на Лече.

Интер поведе с 1:0 в 43-ата минута, когато Хакан Чалханоглу центрира от фал в наказателното поле на Лече, където Ян Бисек засече топката с глава и я вкара във вратата на Фалконе.

В 51-ата минута играчите на Лече имаха претенции за дузпа, след като играч на домакините игра с ръка в наказателното поле, но реферът показа играта да продължава, а след това ВАР потвърди решението на главния съдия.

Интер удвои своята преднина в 78-ата минута с гол на Николо Барела.

Лече остана с човек по-малко на терена, след като Ламек Банда бе изгонен с директен червен картон в 83-ата минута.

С тази победа Интер е лидер в Серия А с 44 точки, като има четири повече от втория Ювентус, а Лече е дванадесети с 20 точки.

В друг мач от кръга Верона се наложи с 2:0 срещу Каляри.