Съдия сътвори нов мегаскандал в Бундеслигата (ВИДЕО)

Нюрнберг излезе от зоната на изпадащите след 3;1 над Херта като гост, но скандално отменен гол помрачи двубоя

Нюрнберг победи Херта с 3:1 като гост в 19-ия кръг на Бундеслигата и за първи път този сезон излезе извън зоната на изпадащите. Мачът обаче ще се запомни със скандално отменен гол на Херта в края на двубоя при резултат 2:1 за „франките”.

Пред над 37 000 зрители на „Олимпиащадион” домакините поведоха рано. Рони центрира от корнер, колумбиецът Рамос засече с глава на първа греда и изведе „Старата дама” напред още в 4-ата минута.

Ван ден Берг изчисти на крака на Маркус Фойлнер и халфът изравни за Нюрнберг в 20-ата минута с удар в долния ляв ъгъл. В 68-ата минута швейцарският таран Йосип Дръмич изведе Гринчев отдясно, ударът му срещна лявата греда, но при добавката Дръмич направи обрата пълен с гол за 2:1 на празна врата.

В края дойде и драмата, която ще се запомни и ще предизвика още полемики в Германия.

Петрак спря с ръка удар на Рони към празната врата на Нюрнберг, но при последвалото разиграване Рамос се разписа. Съдията Михаел Вайнер реши да не зачете гол и показа дузпа с червен картон за Пертак. Докато и двата отбора протестираха, страничният съдия сигнализира на главния, че е имало засада на Рони и Вайнер отмени гола, както и дузпата и червения картон.

На тв потворенията се видя, че в момента на удара към вратата между голлинията и Рамос има само един бранител на Нюрнберг, а друг е извън очертанията на терена. Засада наистина може да се отсъди, но тя няма отношение към играта с ръка на Петрак на голлинията и Херта бе брутално ощетен.

В крайна смета съдията успя да изнерви докрай играчите, щаба и публиката на домакините, а за капак в четвъртата минута на добавеното време даде много спорна дузпа за Нюрнберг за нарушение на границата на наказателното поле и Дръмич сложи точка на спора с гол от бялата точка за 3:1.

Нюрнберг излезе от изпадащите със 17 точки на 15-то място, а Херта има 28 точки на осма позиция.

Де Роси: Убедихме се лично колко силен е Байер