Селекционерът на Германия доволен от развитието на отбора

Селекционерът на Германия доволен от развитието на отбора

Вижте какво каза Юлиан Нагелсман

Амбициите на Германия да бъде сред фаворитите на Световното първенство по футбол след две години се увеличиха след страхотно представяне срещу Нидерландия, което спечели одобрението на старши треньора Юлиан Нагелсман.

Специалистът каза, че е доволен от "следващата стъпка в развитието" на неговия отбор, който завърши наравно 2:2 с "лалетата" в Лигата на нациите снощи.

След победата на Мондиала в Бразилия преди 10 години германците загубиха част от блясъка си и се провалиха на последните две световни първенства. Те бяха в криза и през миналата година, когато Ханзи Флик беше уволнен и Нагелсман пое състава. Въпреки че показаха подобрение, германците отпаднаха на четвъртфиналите на Европейското първенство, на което бяха домакини в средата на годината.

Световното първенство през 2026 година в Северна Америка е далеч, но Нагелсман гледа към всеки мач като стъпка в правилната посока.

"Има разбиране сред играчите, че всеки мач е важен", каза той след равенството на стадион "Йохан Кройф".

"Сега играем в Лигата на нациите, квалификациите за следващата година и след това, надявам се, Световното първенство. Остават ни 18 мача дотогава – ако всичко върви добре", добави Нагелсман.

"Отборът вярва в себе си и това е основното. Това е, което всички искаме да видим. Тази вечер бяхме отбор, който искаше да спечели", каза той пред медиите.

Треньорът беше особено доволен от това как германците са се върнали в двубоя, след като изоставаха в началото му.

"Начинът, по който се върнахме, беше много добър. Отне ни пет или шест минути, но след това стояхме добре на терена. И двете защити бяха твърде уязвими, но в нападение бяхме по-силни, опитахме се да създадем повече положения и поехме малко повече рискове. В ранните етапи на второто полувреме се опитахме да пресираме повече и може би бяхме твърде агресивни", коментира Нагелсман.

Германия започна новата кампания в Лигата на нациите с победа с 5:0 над Унгария в Дюселдорф в събота.

Следващото им гостуване е срещу Босна и Херцеговина на 11 октомври преди реванша с Нидерландия в група A3 на Лигата на нациите в Мюнхен на 14 октомври.

Ла Лига раздаде годишните награди, доминация на Барселона

Представителите на Барселона осъществиха пълна доминация в наградите на Ла Лига, които бяха раздадени по време на церемонията на “Глобал Сокър Ауард” в Дубай

Отиде си бивш шеф на Барселона

Бившият вицепрезидент на Барселона Карлес Виларуби е починал на 71-годишна възраст, съобщават каталунските медии.

Груев остана цял мач на пейката при 1:1 на Лийдс срещу Съндърланд (ВИДЕО)

Съндърланд и Лийдс не стигнаха до победата, завършвайки 1:1 в двубой от 18-ия кръг на Висшата лига

Прогноза: Победа за Нотингам за финал на годината

"Карамелите" гостуват на "Сити Граунд"

Два гола на Хойлунд, три точки за Наполи в Кремонезе (ВИДЕО)

Наполи завърши годината с победа с 2:0 като гост на Кремонезе в двубой от 17-ия кръг на Серия А

УЕФА наказа Ференцварош заради Лудогорец

Феновете на унгарците били с лошо поведение