Селекционерът на Украйна напусна поста си

Селекционерът на Украйна напусна поста си

Вижте подробности

Селекционерът на украинския национален Олександър Петраков и местната футболна асоциация (УАФ) обявиха в съвместно изявление, че прекратяват отношенията си. На фона на изявленията от двете страни преди Нова година и липсата на предложение за нов договор това не изглежда особено изненадващ развой на събитията.

Петраков беше селекционер на всички юношески национални отбори на страната от 2011-а до 2020-а. По това време той води и младежите до 20 години, които станаха Световни шампиони през 2019-а година. През 2021-а година Петраков беше назначен първоначално за временен селекционер, след като Андрий Ребров не успя да си прекрати договора с отбор от ОАЕ, за да поеме тима.

След това обаче беше утвърден като постоянен, тъй като квалификациите за Катар 2022 предстояха. Той води Украйна общо в 15 мача, в които постига 6 победи, в 7 завършва наравно и претърпява две загуби. Украйна обаче не успя да се класира на Световните финали, след като загуби баража с Уелс.

УАФ изказва искрени благодарности на Олександър Петраков и неговия треньорски щаб за високия професионализъм и незабравимите победи, които донесе като селекционер. В същото време постиженията му младежкия национален отбор на Световното първенство U20 завинаги са записани със златни букви в историята на украинския футбол, написаха от федерацията.

За момента не е ясно кой ще бъде следващият национален треньор на държавата, която в момента се бори за териториалната си цялост, нападната от руската армия.

За мене този период ще остане най-топъл спомен в сърцето ми. Искам да благодаря на играчите, на хората от екипа. Прекарахме година и половина обединени и вдъхновени. Стремяхме се да постигнем най-голямото, което беше заложено като цел. Стремяхме се за защитим интересите на Украйна на футболното поле и извън него, заяви пък Петраков.

В квалификациите за Европейското първенство през 2024-а година Украйна попадна в група С с доста сериозни противници в лицето на Англия и Италия, а другите два отбора са Малта и Република Северна Македония.

В Нидерландия обявиха Филип Кръстев за звезда

Пресата се възхити на представянето на национала на България срещу ПСВ

Прогноза: Реал печели първото полувреме

8888.bg дава завишена ставка за тази опция

Треньорът на Цволе се колебаел дали да пусне Кръстев срещу ПСВ

Българинът донесе победата с 2 гола и асистенция

Хетафе - Барселона е бил пред спиране заради расизъм

Това разкри Алехандро Балде

Нотингам няма да се затрудни срещу Саутхямптън

Мачът от Висшата лига на Англия започва в 16,00 часа

Ханзи Флик разочарован след равенството срещу Хетафе

"Искахме да спечелим и имахме шансове да спечелим", каза треньорът на Барса

Хосе Кордоба: Трудностите в България ме калиха

"В България пътят беше да уча, да чакам своя момент и да упорствам", каза защитникът

Барселона последва Атлетико с издънка в Ла Лига (ВИДЕО)

Хетафе открадна точка на каталунците

Наполи превзе Бергамо и без Кварацхелия (ВИДЕО)

Тимът на Конте удари Аталанта и дръпна на върха