Селта изхвърли Лион от Лига Европа (ВИДЕО)

Селта изхвърли Лион от Лига Европа (ВИДЕО)

Селта (Виго) спечели с 2:0 като гост на Лион след попадения на Хави Руеда и Феран Жутгла. С общ резултат 3:1 испанците продължават към четвъртфиналите на Лига Европа, където ще се изправят срещу Фрайбург.

Домакините доиграха срещата с двама души по-малко, след като получиха два червени картона.

Още в 14-ата минута Роман Яремчук беше близо до гол, след като засече дълго подаване и стреля опасно, но топката срещна десния стълб. Само пет минути по-късно обаче Муса Ниакате извърши грубо нарушение срещу Руеда и бе изгонен директно, оставяйки тима си с човек по-малко.

В 29-ата минута Вилиот Сведберг изведе съотборник в отлична позиция, но вратарят Доминик Грайф се намеси блестящо и запази равенството.

След почивката натискът на гостите даде резултат. В 61-вата минута Уго Алварес центрира към Руеда, който с прецизен удар в долния ъгъл откри резултата – 0:1.

До края Селта създаде още положения и в добавеното време реши всичко. Жутгла направи самостоятелен пробив през половината терен и хладнокръвно реализира за 0:2.

В заключителните минути Николас Таляфико също бе изгонен за втори жълт картон, но това нямаше влияние върху крайния изход на срещата.