Селтик би Рейнджърс, „Олд фърм” доказа нуждата от видеоповторения (видео)

Селтик би Рейнджърс, „Олд фърм” доказа нуждата от видеоповторения (видео)

„Детелините” записаха 9-а поредна победа и оглавиха класирането

Страхотната серия от осем поредни победи на Селтик в Шотландия достигна върховата си точка, след като „детелините” спечелиха най-голямото дерби в страната, побеждавайки Рейнджърс с минималното 1:0 на своя „Селтик Парк”.

Успехът в 21-ия кръг бе двойно по-сладък за момчетата на Нийл Ленън, тъй като той е първи в последните четири издания на „Олд фърм”, а с него те изпревариха гостите и се настаниха на върха в класирането.

Деветата последователна победа на „зелено-белите”, изгледана на живо от Рой Ходжсън и Дейвид Мойс, обаче не дойде никак лесно, тъй като още преди да изтекат първите 10 минути на мегасблъсъка те можеха да се озоват в ролята на догонващи в резултата.

Тогава бранителят на „сините” Лий Уолъс засече с глава центриране на далечната греда и само блестящата намеса на стража на домакините Фрейзър Фостър, а и липсата на видеоповторения, запазиха двете нули на таблото.

След няколко повторения се видя, че може доста да се поспори дали топката е прекосила с целия си обем голлинията, но така или иначе попадението не бе зачетено и статуквото се запази.

След това отличен шанс за откриване на резултата се откри и пред американския бранител на Рейнджърс Карлос Боканегра, но той не успя да намери рамките на вратата след удар с глава и така пропиля иначе отличната възможност.

След паузата Селтик заигра по-уверено и съумя да стигне до първото попадение в мача, оказало се и победно.

То бе дело на уелския полузащитник на „детелините” Джоузеф Ледли, който надигра своя персонален пазач Броудфут след изпълнение на корнер и успя да вкара топката в мрежата на гостите в 52-ата минута.

След гола домакините придобиха още по-голямо самочувствие и не допуснаха гостите да стигнат до точката, за да ги поведат с две на върха в класирането.



Ето и всички резултати от днес:

Селтик – Рейнджърс  1:0
Абърдийн – Хартс  0:0
Сейнт Мирън – Дънди Юнайтед  2:2
Сейнт Джонстън – Килмарнък  2:0
Хибърниън – Инвърнес КТ  1:1

Класиране:

Отбор Срещи Победи Равни Загуби Г1 – Г2 ГР Точки

1  Селтик  21 16 2 3 41 – 15 26 50
2  Рейнджърс  21 15 3 3 37 – 12 25 48
3  Мъдъруел  19 10 4 5 24 – 21 3 34
4  Сейнт Джонстън  21 9 5 7 26 – 20 6 32
5  Хартс  21 8 5 8 22 – 14 8 29
6  Дънди Юнайтед  21 6 8 7 30 – 33 -3 26
7  Сейнт Мирън  21 6 8 7 22 – 27 -5 26
8  Килмарнък  20 5 8 7 25 – 30 -5 23
9  Абърдийн  21 5 6 10 23 – 28 -5 21
10  Инвърнес КТ  21 5 4 12 28 – 40 -12 19
11  Хибърниън  20 3 6 11 18 – 33 -15 15
12  Дънфърмлин  19 3 5 11 20 – 43 -23 14

Луис Енрике искал да напусне стадиона при 0:2

След обрата на Пари Сен Жермен срещу Монако (3:2), треньорът на парижани Луис Енрике призна, че при 0:2 в първите минути е имал желание да си тръгне от стадиона в компанията на съпругата и децата си, пише вестник "Льо Паризиен".

Бенфика се защити с ВИДЕО за расисткия скандал

От Бенфика пуснаха видео клип в профилите си в социалните мрежи с цел да защитят играча си Джанлука Престиани, който бе обвинен от голмайстора на Реал Мадрид Винисиус Жуниор в расистка обида и, че е нарекъл "маймуна" в мача от Шампионската лига, завършил 1:0 за испанския гранд.

Винисиус избухна: Расистите са страхливци

Първият мач между Бенфика и Реал Мадрид от плейофите на Шампионската лига беше прекъснат за близо десет минути заради расистки обиди след единственото попадение на Винисиус Жуниор от испанския гранд за успеха с 1:0, като бразилецът се оплака, че е бил наречен "маймуна" от аржентинеца Джанлука Престиани, предаде АФП.

Нова порция от плейофите на Шампионската лига тази вечер

Тази вечер ще се изиграят четири срещи от плейофната фаза на Шампионска лига, като ответните мачове са след седмица.

Борусия (Дортмунд) закъсня, но не прости на Аталанта в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ спечелиха с 2:0

Реал взе сладък реванш от Бенфика след огромни ексцесии (ВИДЕО)

Винисиус вкара победния гол и се забърка в нов расистки скандал