Сензация! Болоня изхвърли Интер за Купата (ВИДЕО)

Лаутаро Мартинес пропусна дузпа, обрат в продълженията

Приказката на Болоня продължава! Тимът на Тиаго Мота изхвърли Интер от турнира за Купата на Италия след продължения и обрат за 2:1 насред "Джузепе Меаца". Осминафиналът в Милано не предложи динамичен и атрактивен футбол през редовните 90 минути, в които най-запомнящото се бе пропускът на Лаутаро Мартинес от дузпа.

Във втората минута на продължението Карлос Аугусто изведе домакините напред. Тимът на Симоне Индзаги се виждаше вече на четвъртфинал, когато дойде болезненият обрат в рамките на само 4 минути.

По този начин тимът на Тиаго Мота продължи с впечатляващото си представяне през кампанията, след като дни по-рано бе счупен клубен рекорд за най-много точки след първите 16 кръга - 28. В ерата на трите точки това е най-солидният баланс на бившия тим на Валентин Антов на ниво Серия А.

Срещата в Милано започна с положение пред вратата на гостите и домакински натиск. В 18-ата минута Давиде Фратези бе изведен отлично в наказателното поле, последва единоборство, след което халфът имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Началните силни минути за Интер бяха осезаеми, но и лишени от завършващия удар. Болоня се бе прибрал комфортно в собствената половина, очаквайки на контраатака да изненада "нерадзурите". В 30-ата минута стражът на гостите Федерико Равалия показа завиден рефлекс след удар на Фратези. Сред най-дейните през първата част пък бе Деви Клаасен, получил шанс сред титулярите.

Втората част започна с положение пред вратата на Болоня. В 53-ата минута Марко Арнаутович се озова на перфектната позиция, но последвалият му удар мина встрани от вратата.

В 65-ата минута дойде и фундаменталният пропуск от дузпа на Лаутаро Мартинес. Капитанът на "нерадзурите" застана зад топката след игра с ръка на бранител на гостите, но изпълнението му бе парирано от Равалия.

Стражът на Болоня продължи да отчайва съперника, след като в 85-ата минута Федерико Димарко се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но и този изстрел бе париран. Така в крайна сметка двубоят влезе в продължения, а там Интер вкара още във втората минута. След центриране от ъглов удар на Димарко, Карлос Аугусто бе оставен напълно непокрит в наказателното поле и сглава вкара за 1:0.

Попадението успокои Интер и това се оказа голямата грешка на домакините. С първия си корнер в мача гостите стигнаха до 1:1. Центриране на втора греда намери Джошуа Зиркзее, който върна към Сам Беукема и фронтално срещу вратата нидерландецът не сгреши. Четири минути по-късно дойде и пълният обрат. Контраатака на гостите през центъра премина през Зиркзее, който изведе сам срещу Аудеро Дан Ндойе и дясното крило от Швейцария прехвърли елегантно Аудеро. До края нямаше много време и Интер се провали, отпадайки още на 1/8-финалите, подобно на шампиона Наполи. В следващата фаза Болоня ще срещне Фиорентина.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 1:2
1:0 Карлос Аугусто (91)
1:1 Сем Беукема (112)
1:2 Дан Ндойе (116)

ИНТЕР: 77 Аудеро; 31 Бисек, 15 Ачерби, 95 Бастони; 36 Дармиан, 16 Фратези, 21 Аслани, 14 Клаасен, 30 Карлос Аугусто; 10 Лаутаро, 8 Арнаутович.

БОЛОНЯ: 34 Равалия; 16 Кораца, 31 Беукема, 26 Лукуми, 22 Ликогианис; 20 Ебишер, 6 Моро, 80 Фабиан; 56 Салемакерс 77 Ван Хойдонк, 82 Урбански.

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)