СЕНЗАЦИЯ: Унгария надви Хърватия пред погледа на Орбан (ВИДЕО+СНИМКИ)

СЕНЗАЦИЯ: Унгария надви Хърватия пред погледа на Орбан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Празник в Будапеща след фамозен обрат срещу вторите в света

Унгария поднесе голямата изненада във втория кръг на квалификациите за Евро 2020, постигайки страхотен домакински обрат срещу финалиста на последното световно първенство Хърватия с 2:1.

Пред пълния до краен предел стадион в Будапеща домакините се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в 13-ата минута, когато Анте Ребич откри резултата след пас на Андрей Крамарич.

После обаче момчетата на италианския селекционер Марко Роси възхитиха всички над 20 00 зрители на „Групама Арена“, сред които бе и унгарският премиер Виктор Орбан.

В 34-ата минута ветеранът Адам Салай вкара своя гол №20 за националния отбор и изравни, а в 76-ата с дебютното си попадение за родината Мате Паткай оформи крайния резултат и даде повод за празненства в цялата страна.

Иначе двата отбора изиграха равностойно първо полувреме.  В 13-ата минута Лука Модрич проби отдясно и намери в пеналта Крамарич, който не можа да нанесе удар, но така прати топката към Ребич и той откри, въпреки претенциите на домакините за засада, каквато повторенията показаха, че нямаше. 

После обаче Салай израни в 34-тата след страхотна асистенция на капитана Джуджак, който изигра стотния си мач за Унгария и изведе своя съотборник с хитър пас по земя. Нападателят на Хофенхайм стреля под плонжа на Калинич, който не успя да се намеси добре - 1:1 За Салай това бе пети гол в последните му пет мача за Унгария. 

Второто полувреме започна равностойно и головите положения липсваха. В 76-ата минута домакините нанесоха своя удар, след като Паткай се пребори за една рикоширала след негов удар топка и я прати във вратата на Калинич. 

В 80-ата минута като по чудо не се стигна и до трети гол в хърватската врата след едно неразбирателство в защита между Перишич и Ракитич, което позволи на резервата Калмар да отиграе, но неговият удар се отби в тялото на хърватския страж.

В крайна сметка обаче Унгария изненадващо взе три точки, колкото имат още Словакия, Уелс и хърватите, докато последният Азербайджан е с нула в своя актив. 

Официално: Байер Леверкузен привлече защитник на Ливърпул

Джарел Куанса подписа с "аспирините"

Ливърпул няма да продава Луис Диас

"Червените" са били категорични пред Байерн

Порто гони аржентинския си треньор

Португалският футболен клуб Порто се разделя със старши треньора Мартин Анселми след отпадането в груповата фаза на Световното клубно първенство.

Оливие Жиру подписа договор с Лил за една година

Нападателят Оливие Жиру подписа договор с Лил, съобщиха официално от клуба.

Християна Гутева дебютира на Европейското първенство за жени

Първото назначение на българската съдийка Христиана Гутева на Европейското първенство за жени ще бъде в утрешната среща (на 3-и юли) от група В на турнира между Белгия и Италия, която започва в 19:00 часа в Сион.

Виктор Гьокерес договори контракт с Арсенал до 2030 г.

Нападателят на Спортинг Лисабон Виктор Гьокерес се е договор за контракт с Арсенал, съобщава журналистът Николо Шира.

Атлетико Мадрид подписа петгодишен договор с Матео Руджери

Испанският футболен клуб Атлетико Мадрид подписа петгодишен договор с левия бек Матео Руджери

Кени Тете подписа нов договор с Фулъм

Кени Тете прие офертата на Фулъм пред Евертън и ще подпише нов тригодишен договор с английския футболен клуб, съобщава Sky Sports.

Шаби Алонсо увери, че Мбапе е все по-близо до най-добрата си форма

Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо заяви, че Килиан Мбапе е все по-близо до най-добрата си форма преди четвъртфиналите на Световното клубно първенство, след като отборът му елиминира Ювентус с 1:0 на осминафиналите снощи.