Серхио Рамос носи успех на Барса (ВИДЕО)

Бившият капитан на Реал антигерой в Каталуния

Серхио Рамос се превърна в големия антигерой за Севиля при минималното поражение с 0:1 от Барселона в Каталуния в двубой от 8 кръг на Ла Лига. Централният бранител си заби нелеп автогол четвърт час преди края, когато центриране отдясно на атаката на домакините изненада бившия капитан на Реал Мадрид.

За легендарния играч това бе трети автогол в своята кариера за първенство, след като предишните два бяха с екипа на "белия балет" именно срещу Севиля.

Двубоят на олимпийския стадион в Барселона стартира повече от интригуващо, след като носителят на Лига Европа създаде куп положения пред вратата на Марк-Андре тер Щеген, но някак каталунците оцеляха.

В 21-ата минута хубав пробив на Кансело намери непокрития Жоао Феликс, който останал очи в очи с Ориан Ниланд стреля в напречната греда.

Последваха атаки и към двете врати, но гол до почивката така и не падна.

През втората част ситуацията не се промени особено. В 57-ата минута Гави бе близо да се разпише, засичайки с глава центриране на Гюндоган от корнер.

Роберт Левандовски също не съумя да се разпише, за да дойде 76-ата минута, когато бившият капитан на Реал Серхио Рамос бе хванат в крачка и прати в собствената си врата. С успеха Барса се изкачи на върха с 20 точки, изпреварвайки с една изненадващият лидер Жирона.

Постекоглу: Тотнъм се нуждае от рестарт и нова посока