Севиля отнесе Алмерия с 5:1 преди Барселона (ВИДЕО)

Андалусийци се изкачиха до 11-то място в Ла Лига

Севиля показа добро лице преди гостуването си на Барселона и победи Алмерия с 5:1 на „Рамон Санчес Писхуан“ в мач от седмия кръг на Ла Лига. Андалусийци са 11-и във временното класиране с актив от 7 точки. Алмерия е на последното 20-о място с 2 точки.

Двубоят започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата след едва седем минути игра. Люик Баде засече центриране от корнер, Луиш Максимилиано успя да избие, но Юсеф Ен Несири бе добре позициониран и при добавката прати топката в мрежата.

Само минута след това Севиля стигна и до второ попадение във вратата на Алмерия. Доди Лукебакио направи страхотен индивидуален пробив и с хубав удар се разписа за 2:0.

Половин час по-късно андалусийци си решиха всичко в срещата. Сусо бе забравен от защитата на Алмерия и с удар от средна дистанция в горния десен ъгъл покачи на 3:0.

Въпреки това, Севиля не спря да атакува и отбеляза четвърто попадение в 51-вата минута. Адриа Педроса намери Ерик Ламела, който изстреля топката неспасяемо във вратата на безпомощния Максимилиано за 4:0.

Алмерия все пак успя да реализира почетно попадение 20 минути след това, след като Луис Хавиер Суарес изпълни точно дузпа. В добавеното време на срещата появилият се преди секунди Кике Салас оформи крайното 5:1 в полза на Севиля с хубав диагонален удар към горния ляв ъгъл.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)