Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа

Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа

Вижте какво каза треньорът на Байер Леверкузен

Германският футболен шампион Байер Леверкузен удължи рекордната си серия без поражение от началото на сезона на 44 мача (38 победи и 6 равенства във всички турнири) след като направи равенство 1:1 срещу английския Уест Хям и с общ резултат 3:1 се класира за полуфиналите в турнира Лига Европа, където ще се изправи срещу италианския Рома. С въпросните 44 двубоя Байер подобри постижението на италианския Ювентус за най-дълга серия без загуба сред клубове от топ 5 на европейските лиги през 21 век. През сезон 2011/2012 Ювентус не губи срещу опонентите си в 43 срещи.

"Интензитетът и стабилността ни при владението на топката не бяха достатъчно добри пред първото полувреме. Бяхме меки при единоборствата. Трябваше да покажем характер и мисля, че през второто полувреме бяхме по-добри и имахме повече контрол", заяви старши треньорът на Байер Шаби Алонсо.

"Веднъж може и да става дума за късмет, но това се случва толкова пъти, че не може винаги да е късмет", обясни Алонсо по повод способността на тима да реализира късни голове.

"Това се случва, защото заслужаваме да отбележим. Продължаваме напред и имаме ясна идея как да правим нещата", добави специалистът пред официалния сайт на Европейската футболна централа - УЕФА.

"Имахме доста проблеми през първите 45 минути. Те продължиха да ни притискат и ние не успявахме да намерим правилния човек в точния момента. Не ни беше лесно да се измъкнем от тези трудни моменти, но показахме характер. Върнахме се към нашата същност през второто полувреме. Трябваше да променим някои неща, не само тактически, но и психологически. Тактически също направихме някои промени, така че да бъдем по-сигурни при владението на топката", каза още Шаби Алонсо и продължи:

"Искаме да стигнем възможно най-далеч и най-важното е, че достигаме целите си. Предстоят ни големи предизвикателства. Титлата в Бундеслигата може и да спечелена, но не искаме да казваме, че всичко е приключило. Имаме голяма мотивация за Лига Европа - през миналата година играхме срещу Рома, а те достигнаха до финала. Историята се повтаря и ще бъде интересно."

Реал Мадрид не може да убеди Упамекано за трансфер

Реал Мадрид се е отказа от защитника на Байерн Мюнхен Дайо Упамекано, информира ESPN

Наполи влиза в битка с Атлетико Мадрид за Леон Горецка

Италианският първенец Наполи планира да подсили халфовата си линия през зимния трансферен прозорец, като в полезрението на клуба попада Леон Горецка

Ливърпул започва преговори с Макалистър за нов договор

Ръководството на Ливърпул възнамерява в най-кратки срокове да инициира преговори за подновяване на договора на Алексис Мак Алистър, съобщава главният редактор на Liverpool Echo Иън Дойъл

Атлетико връща Распадори в Италия, но при едно условие

Атлетико Мадрид ще позволи на Джакомо Распадори да премине в Рома при едно условие, пише „Марка“

Ювентус продължава да иска Сандро Тонали

Халфът на Нюкасъл Сандро Тонали продължава да бъде мечтаното ново попълнение за Ювентус през зимния трансферен прозорец, пишат италианските медии

Милан сменя собственика през 2026 година?

2026 година може да донесе важно и сериозно развитие по отношение на структурата на собствеността на Милан