Шахин преди Дер Класикер: Това ще е най-големият мач от доста време насам

Шахин преди Дер Класикер: Това ще е най-големият мач от доста време насам

Серу Гираси ще бъде на линия за сблъсъка

Нападателят на Борусия Дортмунд Серу Гираси вече е по-добре, след като лекуваше заболяване през миналана седмица. Той ще бъде готов за предстоящото дерби срещу Байерн Мюнхен в събота в Бундеслигата, съобщи старши треньорът на Борусия Нури Шахин, цитиран от агенция "Ройтерс".

Гираси реализира шест гола в лигата до момента, но бе извън строя за няколко дни заради вирус. Нападателят се включи като резерва при победата с 3:0 над Динамо Загреб в Хърватия в двубой от Шампионската лига в сряда.

"Очакваме той ще бъде още една крачка напред", каза Шахин на пресконференцията, попитан дали гвинейският национал ще може да започне сред титулярите срещу Байерн Мюнхен.

"Очевидно той е много важен футболист за нас. Играч като него може да повлияе на цялата структура на мача. Той се справи добре като резерва в Загреб след боледуването си", добави наставникът на Борусия Дортмунд по повод Серу Гираси.

Засегнатият от контузии тим от Дортмунд се смъкна до пето място в Бундеслигата с 19 точки, на 10 зад лидера Байерн. Борусия обаче има перфектен актив като домакин, постигайки шест победи от шест домакински срещи, а ще може да разчита на завръщащите се в състава защитник Никлас Зюле и полузащитник Киел Ветен.

Под въпрос заради травма обаче е полузащитникът Юлиан Бранд. "Все още очакваме конкретна диагноза. Това трябва да стане днес. Той е много, много труден играч за заместване, но ще спя добре днес, защото сме в добра форма и който получи шанс на терена, ще се справи добре", каза Шахин.

Борусия Дортмунд, който обяви, че е можело да продаде 400 000 билети за мача, ще играе пред пълни трибуни и 81 365 зрители на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Това е най-големият мач в Германия и този, който получава най-голямо внимание. Мисля, че ще бъде най-големият от доста време насам. Специално е да бъда в тази роля за подобен двубой. Очаквам с нетърпение мача. Ние имаме мотивация и изисквания. Това, което има значение за мен е да спечелим мача и нямаме нужда от допълнителни сантименти, за да се мотивираме", продължи Нури Шахин.

"Байерн Мюнхен се защитава високо, а това създава пространства в тяхната защита, но те се справят със съперниците си. И за нас ще има пространства, от които да се възпозваме, но те не допуснаха гол в доста мачове. Очакваме да спечелим у дома утре. Няма причина да не очакваме подобно нещо след шест домакински победи. Но е факт, че Байерн е преди над по точки и това е шанс за нас да скъсим дистанцията", коментира още Шахин.

Барселона разби Бетис при сбогуването на Левандовски с "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Барселона победи Бетис с 3:1 в среща от предпоследния 37-и кръг на Ла Лига, която се изигра на стадион „Ноу Камп“

ОБЗОР: Лига 1 приключи, всички евроквоти и изпадащи станаха ясни (ВИДЕО)

Един от деветте мача беше прекратен

ИЗВЪНРЕДНО: Мач в Лига 1 беше прекратен и няма да се доиграе! (ВИДЕО)

Последният 34-и кръг на Лига 1 се очакваше да донесе сериозна драма, тъй като битката както в дъното на класирането, така и около челните позиции беше изключително оспорвана

Гасперини: Близо сме до целта

Наставникът на Рома Джан Пиеро Гасперини изрази задоволството си след успеха с 2:0 над Лацио в дербито

Винисиус спаси Реал Мадрид от нов резил срещу закъсалия Севиля (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна трудна победа с 1:0 като гост на Севиля в двубой от 37-ия кръг на испанската Ла Лига

Нюкасъл запрати със страшна сила Уест Хем към Чемпиъншип (ВИДЕО)

„Свраките“ удариха „чуковете“ с 3:1 във Висшата лига