Шалке отнесе с 5:2 Херта Берлин (ВИДЕО)

"Миньорите" не пощадиха столичани в първия мач от 28-ия кръг на Бундеслигата

Шалке се наложи с 5:2 над Херта Берлин като домакин на „Велтинс Арена“ в двубой от 28-ия кръг в Бундеслигата.

Двубоят започна с натиск от страна на „кралско сините“. В 3-ата минута Тим Скарке овладя топката на центъра и тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с мощен и добре пласиран удар, който с удар в напречната греда влезе във вратата на Херта, за да може Шалке да излезе напред в резултата.

Доминик Дрекслер изведе по десния фланг Тим Скарке, който центрира от движение на втора греда, където Мариус Бюлтер навлезе и с глава прати топката във вратата на берлинчани за втори път в 12-ата минута.

В самия край на първото полувреме Херта успя да отвърне на удара от страна на домакините от Гелзенкирхен. В добавеното време Кевин-Принс Боатенг подаде за Стефан Йоветич, който завъртя топката отляво в далечния ъгъл, за да върне едно попадение.

Шалке започна второто полувреме, както стартира и през първото. В 47-ата минута Кенан Караман проби по десния фланг и нито един бранител на гостите не го затвори и той подаде за Зимон Тероде, който чукна топката във вратата. Така „кралско сините“ отново поведоха с двуголов аванс. Дани Латца изведе от централната линия Мариус Бюлтер, който успя да прехвърли Оливер Кристенсен, който бе напуснал позицията си и по този начин на практика реши двубоя.

Джесик Нганкам намери Марко Рихтер, който с удар от наказателното поле върна едно попадение за Херта в 84-ата минута.  Във втората минута на добавеното време Шалке получи правото да изпълни пряк свободен удар. Централният защитник Марчин Камински шутира директно с левия си крак в горния десен ъгъл, за да вкара петия гол за „кралско сините“.

След този успех Шалке се изкачи до 16-о място във временното класиране с актив от 24 точки, докато Херта Берлин вече е на дъното на таблицата в Бундеслигата с 22 пункта.