Шави иска повече постоянство от Барса

Шави иска повече постоянство от Барса

"Доминирахме в голяма част от мача", каза той

Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес иска отборът му да показва по-голямо постоянство в мачовете си. Барселона победи Бетис като гост с 2:1 в среща от 35-ия кръг на испанското първенство и заема втората позиция във временното класиране.

Шави изтъкна, че тимът му е победил всички останали девет състава в първата половина на подреждането от момента, в който той застана начело на каталунския гранд.

„Доминирахме в голяма част от мача, но им позволихме да отбележат. Но ние записахме победи над директните съперници за участие в Шампионската лига. Просто трябва да сме по-постоянни и винаги конкурентоспособни“, коментира Шави след победата над Бетис, с която Барселона си гарантира място в Шампионската лига.

Пред испанския вестник „Спорт“, треньорът подчерта, че целта тази година е второто място, но нещата ще трябва да се променят, за да може през следващия сезон тимът да се бори за трофеи.

Лидер в Ла Лига е отборът на Реал Мадрид, който вече си осигури шампионската титла за 2022 година.

Феран Торес вече е в Париж за прегледи

Крилото на Испания и Барселона Феран Торес, както и белгийското крило на Аякс Мика Годс в момента са в Париж, където преминават медицински прегледи преди трансфера си в Пари Сен Жермен, предава в профила си в социалната мрежа Х авторитетния спортен журналист Фабрицио Романо

Ромеро се сбогува с Тотнъм

Капитанът на Тотнъм Кристиан Ромеро се сбогува с клуба преди очаквания му трансфер в Атлетико Мадрид

Ла Лига се завръща с мача между Хетафе и Алавес

Испанският клубен футбол официално се завръща на сцената с началото на новия сезон в Ла Лига

Арсенал няма търпение за първи трофей през сезона

Арсенал няма търпение да спечели първия трофей за новия сезон, когато се изправи срещу Манчестър Сити в мача за „Къмюнити Шийлд“ този уикенд, а мениджърът Микел Артета заяви, че отборът му се е завърнал освежен и силно мотивиран.

Безос купи дял от Ливърпул, зетят на Митал взима висок пост

Собствениците на „Ливърпул“ от Fenway Sports Group (FSG) постигнаха окончателно споразумение за продажбата на стратегически миноритарен пакет от клуба.

АЕК обяви групата за мачовете с Левски

Гръцкият шампион АЕК публикува списъка с футболистите, които са картотекирани в УЕФА за предстоящия плейофен сблъсък с Левски в Шампионската лига.