Шави повтори Меси на сбогуване

Шави повтори Меси на сбогуване

Не е лесно да напуснеш клуба на сърцето си

Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес, който ще се раздели с отбора след края на сезона, се обърна към феновете на тима в профила си в социалната мрежа Инстаграм.

В началото на тази година той обяви, че ще напусне клуба, но след това бе разубеден точно от президента на клуба Жоан Лапорта и реши да остане. Отношенията между двамата обаче отново се влошиха в последните седмици, което доведе и до раздялата. 

"Скъпи фенове, времето ми начело на Барселона ще приключи в неделя. Никога не е лесно да напуснеш клуба на живота си, но аз го правя много горд след две години и половина начело на състав, който бе като мое второ семейство", започна Шави, цитиран от БТА. Почти същите думи използва и звездата на тима Лионел Меси при напускането си на 5 август 2021 г. и се разплака.

"Искам да благодаря за подкрепата и обичта на феновете, които винаги са били до мен и винаги са ми показвали същата любов, както по времето, когато бях футболист. От неделя ще бъда още един човек на трибуните, защото преди да стана футболист или треньор, аз съм привърженик на Барселона и искам само най-доброто за клуба, който винаги ще ме има на своя страна", написа още испанският специалист.

"Работих с фантастични играчи и със страхотен персонал. Благодарение на всички тях постигаме поставените цели, които завършиха миналата година със спечелването на Ла Лига и Суперкупата. Този сезон нещата не вървяха така, както искахме, но помогнахме да израсне ново поколение млади футболисти от Ла Масия, които вдъхновяват всички нас, феновете на Барселона.

Много благодаря на всички. На феновете, играчите, персонала, служителите на клуба, президента, Борда на директорите, спортните директори, медиите и всички, с които съм споделил пътуването през тези два сезона и половина. Пожелавам най-доброто на клуба, който нося в сърцето си", завърши Шави Ернандес.

Арсенал няма търпение за първи трофей през сезона

Арсенал няма търпение да спечели първия трофей за новия сезон, когато се изправи срещу Манчестър Сити в мача за „Къмюнити Шийлд“ този уикенд, а мениджърът Микел Артета заяви, че отборът му се е завърнал освежен и силно мотивиран.

Безос купи дял от Ливърпул, зетят на Митал взима висок пост

Собствениците на „Ливърпул“ от Fenway Sports Group (FSG) постигнаха окончателно споразумение за продажбата на стратегически миноритарен пакет от клуба.

АЕК обяви групата за мачовете с Левски

Гръцкият шампион АЕК публикува списъка с футболистите, които са картотекирани в УЕФА за предстоящия плейофен сблъсък с Левски в Шампионската лига.

Рома иска френски национал от Милан

Френският национал Кристофър Нкунку, който изненадващо попадна в трансферния списък на Милан, отново е предизвикал интереса на Рома.

Цървена звезда обяви новия си треньор

Алберт Риера официално бе назначен за нов старши треньор на сръбския гранд Цървена звезда. Споразумението с 44-годишния испански специалист е за две години, съобщиха от клуба.

Милан е готов да обмисли оферти и под 50 милион евро за Рафаел Леао

Португалецът Рафаел Леао не е убедил старши треньора Рубен Аморим да го задържи на 100 процента, а цената, която Милан иска за нападателя, е намаляла още повече, потенциално под 50 милиона евро, твърди Sky Sport Italia.