Шави: Утре играем за титлата

Шави: Утре играем за титлата

Той смята, че успех в Ел Класико ще върне отбора в борбата за челото

Наставникът на Барселона Чави Ернандес говори преди утрешното голямо дерби с Реал Мадрид на Бернабеу. “Лос бланкос” имат осем точки преднина пред каталунците при седем оставащи мача до края на първенството.

“Утре имаме възможност да се върнем в борбата за Ла Лига. Това се оказва най-важният мач за сезона. Ще срещнем силен Реал Мадрид, а още повече след елиминирането на най-добрия отбор в света - Сити. Еуфорията ще е до небесата, а съперникът ще е много силен. Днес тренирахме добре, а вчера още ни държеше случилото се в Шампионската лига. Отборът има целия ентусиазъм на света, за да се бори за лигата.Реал Мадрид трябваше да се защитава срещу Сити, които днес са най-добрият отбор в света. Те трябваше да се защитават и се защитаваха много добре. Това са ситуации, в които трябва да доминираш, а те също знаят как да го направят. Те са печелили много пъти, защото са много добри. Не вярвам толкова много в късмета. Вярвам в работата, в отбора, не е случайно. През последните три години Мадрид два пъти отстраниха най-добрия отбор в света.

Трябва да променим начина си на мислене. Нека гневът, разочарованието и безсилието от мача с ПСЖ се обърнат в наша полза. Пред нас е силен Реал Мадрид, морално укрепен след тази седмица в Шампионската лига”, започна Чави.

Наставникът на каталунците се върна и към загубата от ПСЖ през седмицата в Шампионската лига и изгонването си: “Не бяхме добри. Допуснахме грешки, аз също допуснах грешки. Трябва да бъдем самокритични. Ще се върнем в Шампионската лига и ще се състезаваме отново. Трябваше да се контролирам повече. Има много напрежение, виждате несправедливостта. Не свеждахме до минимум грешките и това ни се отрази. Ситуацията беше благоприятна и ние се оставихме да загубим”.

Наставникът подчерта, че няма проблеми в съблекалнята, след като бе запитан за коментарите на Илкай Гюндоган за червения картон на Роналд Араухо. “Когато няма злонамереност, няма и проблем. Той е решен”. Чави отказа да коментира и съдията на мача Сесар Сото Градо. “Говоренето за съдиите не ми помага. Надявам се да остане незабелязан и да вземе всички правилни решения.

“Мисля за положителен сценарий, за победа. Мисълта ми е положителна. Ще излезем, за да спечелим мача. Те са загубили един мач от 31, ние също нямаме лоши показатели. Виждам това като възможност да се доближим до тях. Искаме да се състезаваме. Утре ще играем за титлата. Трябва да спечелим. Ще играем за лигата, това е най-важният мач. Трябва да спечелим, за да окажем натиск върху тях. Ако спечелим, ще изоставаме вече само с пет точки", каза още Чави.

"Не съм разбрал за среща с мен другата седмица за моето бъдеще, никой не ми се е обаждал. В момента най-важното е клубът, не аз. Има време да говорим, ако има за какво", завърши специалистът.

 

Барселона обвърза Фермин Лопес с договор до 2031г.

Барселона постигна устно споразумение с офанзивния полузащитник Фермин Лопес за нов договор, информира Фабрицио Романо

Матета може и да остане във Висшата лига

Жан-Филип Матета продължава да иска да напусне Кристъл Палас през януарския трансферен прозорец и желанието му може да се сбъдне

Гехи: Да, бях близо до Ливърпул

Новото попълнение на Манчестър Сити - Марк Гехи, сподели интересни подробности около кариерата си, включително проваления му трансфер в Ливърпул през миналото лято

Президентът на Лацио обясни ситуацията около Алесио Романьоли

Сагата около бъдещето на централния защитник Алесио Романьоли приключи, въпреки че той се сбогува с тифозите

Ювентус набеляза нападател от Висшата лига

Ювентус е определил португалския нападател на Евертън Бето като възможно подкрепление в атака, след провала на преговорите с мароканеца Юсеф Ен-Несири, информира италианският вестник Gazzetta dello Sport

Шокиращи слухове: Трент си тръгва от Реал Мадрид?

Поредица от спекулации в последните дни за евентуално напускане на Реал Мадрид от Трент Александър-Арнолд заляха европейските издания