Шейх подготвя нова оферта за Манчестър Юнайтед

Шейх подготвя нова оферта за Манчестър Юнайтед

Катарският банкер шейх Джасим бин Хамад Ал-Тани изглежда не се е отказал от намеренията си да закупи Манчестър Юнайтед

Той до последно се конкурираше със сър Джим Ратклиф за акциите на "червените дяволи", след като те бяха пуснати на пазара от семейство Глейзър. В крайна сметка бе избрана офертата на Ратклиф, който се съгласи да не придобива пълния пакет акции, а се задоволи с първоначална миноритарна инвестиция от 27% от акциите в клуба и получаване на административната власт.

Макар да бе доста разочарован от факта, че офертата му на стойност 5 милиарда паунда бе отхвърлена, шейх Джасим изглежда не се е отказал от идеята да придобие Манчестър Юнайтед в бъдеще, пише "Дейли Мейл". Катарецът от малък е фен на "червените дяволи" и това е основната причина за нестихващият му интерес. Той наблюдава внимателно процесите на "Олд Трафорд" и е готов да извади нова оферта, ако американските собственици от семейство Глейзър решат да продадат своя дял.За момента собственикът на химическияя гигант INEOS сър Джим Ратклиф не може да се похвали с големи успехи след като пое властта на "Олд Трафорд". И през този сезон "червените дяволи" се представят доста под очакванията, като наскоро клубът уволни мениджъра Ерик тен Хаг и го замени с Рубен Аморим. Освен това от клуба изглежда ще си тръгне и спортният директор Сам Ашуърт след само пет месеца работа.

На "Олд Трафорд" бяха направени доста сериозни промени, най-фрапиращата от които бе отстраняването на сър Алекс Фъргюсън от ролята на посланик на клуба. Липсата на прогрес обаче кара все повече хора да се съмняват в плановете на Ратклиф за развитието на клуба, така че новината за продължаващия интерес от страна на шейх Джасим може да зарадва доста хора, свързани с "червените дяволи".

Барселона победи трудно испанския третодивизионен КД Гуадалахара (ВИДЕО)

Головете паднаха късно през второто полувреме

Челси не допусна изненада и е на 1/2-финал в Карабао Къп (ВИДЕО)

Алехандро Гарначо и Педро Нето влязоха от пейката, за да донесат победата

Дембеле: Упоритата работа се отплаща (ВИДЕО)

Най-добрият футболист на ФИФА Усман Дембеле се наслаждава на "фантастична година" заедно със своите съотборници в Пари Сен Жермен.

НА ЖИВО: Кардиф - Челси 1:2 (ВИДЕО)

Следете мача на живо с нас тук

Мареска: На 100 процента съм отдаден на Челси

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви намерението си да продължи да работи с отбора.

Испанските съдии скочиха на Реал Мадрид

Търпението на испанските футболни съдии се изчерпа и те реагираха с дълго и категорично официално становище.

Челси “плаща” сериозно за титлата от Световното клубно

“Сините” бележат ръст на контузиите от 44 процента

Джейми Карагър не вижда Салах в Ливърпул през следващия сезон

Джейми Карагър изрази съмнения, че Мохамед Салах ще бъде част от Ливърпул и през следващия сезон, но същевременно призова египетския нападател да остане в тима до края на настоящата кампания, за да си тръгне по достоен начин от „Анфилд“.

Усман Дембеле спечели наградата “The Best”(ВИДЕО)

Айтана Бонмати грабна приза при дамите