Шиърър с остър коментар за трансфера на Исак

Шиърър с остър коментар за трансфера на Исак
Източник: БГНЕС

Поведението на Александър Исак и форсирането на трансфер са вредни за имиджа за футбола, заяви легендарният нападател Алан Шиърър

Шведският национал отказа да играе за Нюкасъл, който в крайна сметка бе принуден да го продаде на Ливърпул в последните минути на трансферния прозорец.

Сделката е оценявана на рекордните за английския футбол 125 милиона паунда.

"Не ми харесва как завърши всичко. Не мисля, че е етично да протестираш по подобен начин и да отказваш да играеш за клуб, който ти плаща заплата и с който имаш договор. Разбирам случаите, когато клуб иска да продаде играч, защото той ти плаща възнаграждението. Когато подпишеш документ, ти си длъжен да го изпълняваш", каза Шиърър.

"Александър Исак е добър футболист, който премина в топ отбор. Нямам съмнение, че Ливърпул ще бъде сериозен претендент за всички възможни трофеи. Както обаче казах, развоят на тази сага не ми хареса изобщо. Благодаря му за това, което донесе за Нюкасъл, но той направи голяма бъркотия през лятото", продължи той.

"Никой не спечели от това. Самият развой на ситуацията е вреден за имиджа на футбола и за феновете, защото те са в основата на тази велика игра. Не е редно един клуб да ти плаща и ти да отказваш да играеш. В крайна сметка той си получи трансфера, който искаше", завърши бившият нападател на Нюкасъл.

Гюндоган: Много ме искаха, но аз избрах Галатасарай

Илкай Гюндоган разкри, че е избрал да продължи кариерата си в Галатасарай, въпреки че е имал и други арианти

Защитник на ПСЖ потегля към Катар

Централният бранител на ПСЖ Преснел Кимпембе ще напусне тима в посока Катар, информират различни издания

Суперзвездите на Испания кацнаха в София

Националният отбор на Испания пристигна в София за старта на световните квалификации

Албиол подписа с новак в Серия А

Пиза обяви привличането на защитника Раул Албиол

Барселона подписа нов спонсорски договор за 60 милиона евро

Барселона обяви споразумение с технологичния бранд Midea, който ще стане спонсор на фланелката на тима

Гримзби пуснал нелегитимен играч срещу Манчестър Юнайтед

Четвъртодивизионният английски клуб Гримзби е глобен заради това, че е използвал некартотекиран играч при шокиращата елиминация на Манчестър Юнайед във втория кръг за Купата на Лигата

Глазнер заплашил Кристъл Палас, че си тръгва ако продадат Гехи

Нови разкрития по отношения на проваления трансфер на Марк Гехи в Ливърпул шокираха феновете на Острова

Карагър сравни Ливърпул с Реал Мадрид

Ливърпул затвори летния трансферен прозорец като отборът с най-големи разходи – близо 500 милиона евро

Педри: Колективът на Испания е най-голямата ни звезда

Испанският национал Педри подчерта значението на отборния дух преди старта на световните квалификации