Шок за Арсенал: Капитанът аут за дълго

Шок за Арсенал: Капитанът аут за дълго

Мартин Йодегор е с по-тежка травма от очакваното

Капитанът на Арсенал Мартин Йодегор ще отсъства "за известно време", след като получи тежка контузия на глезена, докато играеше за норвежкия национален отбор през миналата седмица, уточни мениджърът на лондончани Микел Артета в сряда.

25-годишният футболист получи травма по време на победата на родината му в Лигата на нациите срещу Австрия с 2:1 в Осло на 9 септември и се завърна в Лондон с патерици.

Йодегор пропусна неделното дерби на Северен Лондон срещу Тотнъм и Артета предостави актуална информация за състоянието му преди първия мач на Арсенал от Шампионската лига срещу Аталанта в Бергамо в четвъртък.

"Скенерите показаха, че той има увреждане, особено на една от връзките на глезена. Ще го загубим за известно време", каза испанецът пред медиите.

Специалистът се надява да не минат месеци преди завръщането на атакуващия халф в игра. 

Мартин Йодегор се превърна в ключов играч за Арсенал, като пропусна само няколко мача през последните три сезона.

"Той е нашият капитан. Беше един от най-големите и най-добри играчи в отбора. Нашата идентичност е доста свързана с това как той играе и се държи. Това е голямо изпитание за отбора, за да видим доколко сме способни да покажем различно лице", допълни още Артета.

Арсенал може да продаде Габриел Жесус през зимния трансферен прозорец

Нападателят все още се възстановява от травма

Унгария надви Армения с 2 гола след почивката (ВИДЕО)

"Маджарите" постигнаха важна победа и се изкачиха на второто място

Норвегия съсипа Израел, Холанд с хеттрик и голям карък при изпълнението на дузпи (ВИДЕО))

Бранител на Лудогорец си вкара автогол

Бранителят на Ливърпул Конате отпадна от състава на Франция заради травма

Той не игра при успеха на "петлите" над Азербайджан

Изненада или не: Исак не е разговарял с Еди Хау след трансфера си в Ливърпул

Очевидно отношенията между двамата вече не са същите

Латвия и Андора завършиха 2:2 под свирката на Кабаков (ВИДЕО)

Латвийският национален отбор завърши наравно 2:2 с Андора у дома в квалификационен мач за Световното първенство през 2026 г. 

Англия остана без защитник за Латвия

Джарел Куанса има травма и няма да играе в световната квалификация

Мейну и Зиркзее искат да си ходят от Юнайтед през януари

Манчестър Юнайтед се готви за преговори с Коби Мейну и Джошуа Зиркзее преди януарския трансферен прозорец, съобщиха източници на ESPN

Барселона е по следите на 16-годишен талант от Мексико

Само на 16 години, Жилберто Мора се превърна в един от най-следените перспективни играчи в мексиканския футбол