Шотландското дерби приключи без попадения

На стадион „Айброкс” Селтик изпусна дузпа в края и така остана на точка зад Рейнджърс

Най-големият мач в шотландския футбол, противопоставящ големите съперници Глазгоу Рейнджърс и Селтик приключи при резултат 0:0.

Двубоят от 34-тия кръг се състоя на стадион "Айброкс", като двата тима не си отбелязаха попадения и по този шампионът Рейнджърс запази първата позиция във временното класиране с актив 81 точки, с една повече от днешния си съперник.

„Детелините” обаче са с мач по-малко, а днес бяха съвсем близо до това да си тръгнат с трите точки от най-трудната си визита за сезона, тъй като в заключителната част на срещата получиха правото да изпълнят дузпа.

В 82-ата минута обаче зад топката за изпълнението на наказателния удар застана гръцкият нападател Георгиос Самарас и не успя да преодолее стража на Рейнджърс МакГрегър, който впоследствие бе избран и за Играч на мача.

Де Роси: Убедихме се лично колко силен е Байер