ШОУ НА "ЕТИХАД": Манчестър Сити надви Реал Мадрид с 4:3! (ВИДЕО)

Кралския клуб запази шансове

Манчестър Сити победи с 4:3 Реал Мадрид в първия им 1/2-финален сблъсък от Шампионската лига. Срещата на "Етихад" е достойна за филмов сценарий след множество атаки, голови възможности и седем попадения.

Манчестър Сити успя да отбележи още с първата си атака в мача и преди футболистите на Реал да са докоснали топката. Рияд Марез проби добре отдясно и центрира с левия си крак към Кевин Де Бройне. Топката кацна на главата на белгиеца, който я насочи добре във вратата на Тибо Куртоа.

"Гражданите" успяха много бързо да удвоят аванса си. В 11-ата минута Габриел Жезус бе намерен отлично от Кевин Де Бройне в наказателното поле, след което надигра Дейвид Алаба и остана сам срещу Куртоа, като не сбърка и преодоля белгиеца.

В 25-ата минута пресата на Бензема и Винисиус свърши работа, за да бъде отнета топката в наказателното поле, бразилецът преодоля Едерсон, но уцели греда. Дори топката да бе попаднала в мрежата гол нямаше да има, защото Вини бе в засада.

Секунди по-късно Манчестър Сити отново намери зейнала дупка в отбраната на гостите, като Де Бройне изведе Марез на отлична позиция. Алжирецът стреля в близкия ъгъл, но не уцели вратата и Реал оцеля.

В 29-ата минута "гражданите" отново бяха много близо до гол. Домакините организираха перфектна контраатака, при която Фил Фодън бе изведен сам срещу Куртоа, но стреля от малък ъгъл и прати топката в аут.

Минута по-късно Реал Мадрид най-сетне достигна до удар. При заучено изпълнение на ъглов удар Карим Бензема центрира към Дейвид Алаба, който стреля с глава, но австриецът не уцели очертанията на вратата.

Атаките на Сити не спираха и още в ответната атака топката се озова в краката на Олександър Зинченко, който шутира от дистанция, но покрай вратата на "лос меренгес".

В 33-ата минута Реал Мадрид успя да накаже многото пропуски на Манчестър Сити. При добре проведено нападение Ферламн Менди центрира към наказателното поле, където от нищото се появи Карим Бензема, който с безпощаден изстрел с левия крак не остави шансове на Едерсон.

Мадричани бяха близо до това много бъзро да достигнат и до изравнително попадение само две минути по-късно, когато Родриго бе изведен на добра позиция и стреля по диагонала, но Едерсон изби в корнер. След изпълнението му Милитао стреля в аут с глава.

В 41-ата минута Манчестър Сити получи пряк свободен удар близо до наказателното поле. Позицията не предвещаваше директен обстрел, но Рияд Марез все пак пробва късмета си и шутира, но Куртоа изби.

Втората част отново запона вихрено за Манчестър Сити. Рияд Марез успя по впечатляващ начин да преодолее Едер Милитао и Начо, излезе сам срещу Куртоа, но уцели гредата, при последвалата добвака Карвахал изби опит на Фодън.

Натискът на Сити все пак даде резултат в 53-ата минута, когато Фернандиньо успя да отнеме топката от Менди, изпревари Винисиус и центрира отдясно, като задължи Фил Фодън да реализира, а англичанинът не сбърка и марита Куртоа с глава.

Реал Мадрид не се отказа и успя да върне още едно попадение само две минути по-късно. Винисиус получи топката на централната линия и със страхотен финт елиминира Фернандиньо, без дори да докосва топката, след което напредна, възползва се от невероятната си скорост и останал сам срещу Едерсон реализира за 3:2.

В 67-ата минута Зинченко показа отличен поглед върху играта и изведе на отлична позиция Аймерик Лапорт, който се бе озовал в ролята на централен нападател и стреля от движение, но Куртоа се справи и спаси.

Седем минути по-късно Сити достигна до четвърто попадение. Тони Кроос извърши нарушение срещу Кевин Де Бройне в близост до наказателното поле, но Бернардо Силва показа съобразителност, пое топката след страхотен авантаж от Ищван Ковач и с брилянтен удар точно под гредата позволи на Куртоа Само да гледа невярващо как топката навестява мрежата му.

В 78-ата минута Реал проведе първа образцова атака след гола на Винисиус, като Модрич получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но топката премина встрани от вратата.

Малко след това Реал Мадрид получи свободен удар, след центрирането Аймерик Лапорт действа неразчетено и игра с ръка в наказателното поле. Ковач посочи бялата точка. Зад топката застана Бензема, който с изключително хладнокръвно изпълнение в стил "Паненка" оформи крайния резултат.

Стартови състави:

Ман Сити: Едерсон, Стоунс, Диас, Лапорт, Зинченко, Родри, Де Бройне, Бернардо Силва, Фоудън, Жезуш

Реал Мадрид: Kуртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Кроос, Модрич, Валверде, Винисиус, Родриго, Бензема

В Англия: Време е за кулминацията

След 282 дни на драма във Висшата лига

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)