Шоу в Брайтън, Тотнъм е на колене (ВИДЕО)

"Чайките" спряха победната серия на "шпорите"

В изключително зрелищен и напрегнат двубой Брайтън разби Тотнъм с 4:2 в мач от 19 кръг на Висшата лига, продължил близо 100 минути.

"Чайките" бяха отборът, демонстрирал по-безкомпромисен нюх към гола, докато гостите от Лондон пропиляха редица положения, а в един момент изоставаха с внушителното 0:4.

Срещата за "шпорите" започна кошмарно. 18-годишният младок Джак Хиншълууд откри резултата с гол в 11-ата минута, след като Жоао Педро направи за смях отбраната на гостите. Компанията за статистики Оpta побърза да отбеилежи, че тимът на Роберто Де Дзерби е №1 що се отнася до попадения на тинейджъри през 2023 година. Общо 19 са те, което няма аналог във Висшата лига.

В 23-ата минута резултатът вече бе 2:0. Жоао Педро реализира дузпа, извършена от Деян Кулушевски, която бе отсъдена след намеса на ВАР. Положенията продължиха да се редят пред двете врати до почивката, но нов гол не падна.

След час игра резултатът вече бе класически, след като Первис Еступинян разстреля Гулиелмо Викарио с феноменален удар от дистанция, попаднал в далечния на италианеца ъгъл. Кошмарът за Тотнъм пък бе пълен четвърт час преди края, когато Джовани Ло Селсо извърши наивно нарушение в собственото си наказателно поле, а Жоао Педро вкара повторно от бялата точка.

Изненадващо, тимът на Анте Постекоглу показа коренно различно лице в заключителните 10 минути. Първо Алехо Велис намали, след като "чайките" сгрешиха при изнасяне на топката в собствената половина, а аржентинският талант се възползва от отличен пас на капитана Хюн Мин Сон. Последва ново попадение, дошло 5 минути преди края на редовното време. Тогава Бен Дейвис бе намерен отлично на втора греда от Педро Поро и с глава намали. В продължението "шпорите" имаха претенции за дузпа, каквато не бе отсъдена, тъй като видимо игра с ръка на Еступинян нямаше, а после нацелиха и гредата. В крайна сметка победната серия на Тотнъм от 3 поредни мача бе спряна, а Брайтън се върна в битката за Европа.

Лутън остава под чертата след хикс с Евертън (ВИДЕО)