Щутгарт матира Борусия Дортмунд, за да се изравни с Байерн (ВИДЕО)

Гираси вкара единствения гол на "Сигнал Идуна Парк"

Борусия Дортмунд допусна сериозна грешка в битката си за място в Шампионската лига през следващия сезон, губейки с 0:1 в домакинството си срещу Щутгарт от 28-ия кръг на Бундеслигата.

С тази победа „швабите“ събраха 60 точки и по този начин изравниха Байерн Мюнхен, който е втори, но тимът на Себастиан Хьонес е под баварците заради по-лоша голова разлика. Вестфалци пък се свлякоха до 5-ото място 53 точки в актива си.

В началото на срещата на „Сигнал Идуна Парк“ домакините имаха претенции за дузпа, които бяха подминати от съдията.

След половин час игра Карим Адейеми бе намерен на чиста позиция в наказателното поле, но Александър Нюбел спаси удара на крилото.

Двадесет минути след началото на второто полувреме Щутгарт шокира домакините. Джейми Левелинг центрира по земя отляво, като намери на чиста позиция Серу Гираси и той с десния крак порази вратата на Грегор Кобел.В 81-ата минута Матс Хумелс засече центриране от ъглов удар, но Нюбел плонжира и спаси. Топката стигна до Нико Шлотербек, но той направи един от пропуските на сезона, след като не успя от един метър да намери очертанията на опразнената врата, а с левия крак прати топката високо над напречната греда.

Натискът на „жълто-черните“ продължи, но Щутгарт не поддаде и „швабите“ взеха жизненоважни 3 точки в битката за място в Шампионската лига наесен.