Швеция обърна Португалия от 0:2 (ВИДЕО)

"Тре конур" навакса два гола изоставане като гост

Швеция победи Португалия в контролна среща. Двата тима си поделиха по едно полувреме, като завършиха спора помежду си с атрактивното 2:3. На „Естадио до Маритимо” домакините водиха с 2:0 на почивката, но след нея гостите успяха да осъществят пълен обрат. Победното попадение падна в 3-ата минута на продължението на мача.

В началните минути Сам Ларсон имаше отлична възможност да отбележи, но направи по-трудното и не уцели вратата. Точен изстрел на Виктор Клаесон пък бе спасен от вратаря. Далечен шут на Кристофър Нюман също бе отразен. Исак Телин път стреля неточно от въздуха. В 18-ата минута Желсон направи чудесен пробив и намери Роналдо, за когото не бе трудно да прати топката в мрежата за 1:0. В 23-ата минута Нюман направи фрапантен пропуск. Удар от воле на Роналдо пък бе избит в корнер. След половин час игра, домакините притежаваха топката в 61 процента от времето. В 34-ата минута Португалия удвои аванса си. Желсон опита да намери съотборник, но Гранквист засече в собствената си мрежа за 2:0.

През втората част ролите се размениха и Швеция натисна своя домакин. Директен изстрел от фаул на Ларсон бе избит от вратаря. Натискът даде резултат в 57-ата минута.  Изстрел на Телин бе избит, топката попадна у Нюман и той намери чудесно Клаесон, който намали изоставането на своя отбор.  В 76-ата минута пък се стигна и до равенство в резултата. Дурмаз центрира от корнер, а Клаесон засече за 2:2. В 3-ата минута на даденото продължение Швеция стигна до пълен обрат. Никлас Хулт центрира в наказателното поле, а Жоао Кансело засече в собствената си мрежа за крайното 2:3.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)