Симеоне: Когато свикнеш да побеждаваш, тогава е по-трудно да губиш

Симеоне: Когато свикнеш да побеждаваш, тогава е по-трудно да губиш

Атлетико със сензационно 0:1 от Леганес

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне похвали футболистите си и пожела да останат позитивни въпреки разочароващото поражение с 0:1 от Леганес в събота, което прекрати рекордната серия на тима от 15 победи.

Симеоне съжали за пропилените шансове на Атлетико в мач, в който ирачите му доминираха с повече от 65% притежание на топката, три удара в гредата и два пъти повече опити за гол от домакините, включително дузпа, пропусната от Антоан Гризман в добавеното време.

"Отборът генерира достатъчно ситуации, за да има различен резултат", каза Диего Симеоне на пресконференцията след срещата, цитиран от агенция "Ройтерс".

"Започнахме с много енергия, с ключови ситуации, в които можехме да реализираме. През второто полувреме те се възползваха добре и след като отбелязаха, започнаха да се защитават по-добре, така че ни беше трудно да ги преодолеем. Беше наш ред да загубим", продължи наставникът на Атлетико Мадрид.

Симеоне заяви, че не се притеснява как резултатът ще се отрази на психиката на футболистите му, след като те загубиха първи мач от почти три месеца. Предишните 15 поредни победи във всички турнири бяха най-дългата подобна серия в клубната история, подобрявайки предишния рекорд от 13 победи през сезон 2011/2012.

"Когато свикнеш да побеждаваш, тогава е по-трудно да губиш, защото е много хубаво. Очевидно боли да загубиш, но това е част от пътя и трябва да го приемеш. Имахме 15 изключителни мача, с голямата радост, че генерирахме най-добрия рекорд в историята на Атлетико. Мога да кажа само положителни неща за огромните усилия на моите играчи да го постигнат", завърши Диего Симеоне.

В Испания: Еспаньол би с човек по-малко и се изравни с Барселона (ВИДЕО)

Майорка стигна до частичен обрат, но остана без победа в Ла Лига

Серия А: Дженоа взе точка в Комо с гол в добавеното време (ВИДЕО)

Червен картон в края помогна на гостите и резерва вкара за крайното 1:1

Световен шампион с Франция приключи с футбола

Бившият защитник на Барселона и световен шампион с националния тим на Франция Самюел Юмтити обяви оттеглянето си от професионалния футбол на 31-годишна възраст, съобщава агенция ДПА.

Шефилд Юнайтед пак си върна Крис Уайлдър

Шефилд Юнайтед назначи Крис Уайлдър на мениджърския пост за трети път след уволнението на Рубен Селес, съобщиха от английския клуб в понеделник. 

Игор Тудор: Играчите забравят умората в Шампионската лига

Ювентус ще даде старт на участието си в Шампионската лига с домакински мач срещу Борусия Дортмунд във вторник.

Верона и Кремонезе не си вкараха гол в Серия А (ВИДЕО)

Верона остава без успех след 0:0 вкъщи, Варди дебютира за гостите

 Борусия Мьонхенгладбах изгони треньора след три мача

Германският Борусия Мьонхенгладбах се раздели със старши треньора Херардо Сеоане само след три мача от началото на новия сезон, като това решение влиза в сила незабавно, съобщиха официално от клуба, цитирани от агенция DPA.

Дебютиращият в Шампионската лига треньор на Тотнъм иска да спечели турнира

Според Пеп Гуардиола, въпросът никога не е бил дали, а кога Томас Франк ще поеме един от водещите клубове в Европа. Във вторник новият мениджър на Тотнъм ще направи своя дебют в Шампионската лига – следващата стъпка в бързия му възход.

Балъков показа съблекалнята преди звездния мач (ВИДЕО!

Красимир Балъков показа атмосферата от съблекалната на стадион "Жозе Алвеладе", където тази вечер ще се играе големият благотворителен мач в Португалия.