Синът на Буфон национал, но на Чехия

Синът на Буфон национал, но на Чехия

Луи избра родината на майка си

Легендата на италианския футбол Джанлуиджи Буфон може да се похвали с наследник, който вече е национал. Неговият син Луи беше повикан в юношеския национален отбор на Чехия.

17-годишният халф има италианско и чешко гражданство, но избра да играе за родината на майка си - бившият фотомодел Алена Шередова.  

Повиквателната за Луи Буфон е част от програмата на чешката федерация за привличането на млади таланти, които живеят извън страната, но притежават чешко гражданство. 

Луи е футболист на италианския Пиза, където негов треньор е Филипо Индзаги.

Арбелоа: Очевидно Реал бе далеч от това, което искахме

Треньорът на „Белия балет“ коментира загубата от Бенфика

Компани: Щастлив съм от реакцията на отбора

Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани отчете трудността на гостуването на ПСВ Айндховен, спечелено с 2:1.

Иван Леко: Победата на Брюж е важна за целия белгийски футбол

Засипа с похвали сина на сръбската легенда Деян Станкович

Мениджърът на Арсенал: Гордея се с играчите си

Мениджърът Микел Артета заяви, че Кай Хаверц ще бъде изведен от Арсенал на „друго ниво“, след като той отбеляза гол и беше в основната на другите два при победата с 3:2 в Шампионската лига срещу Кайрат на стадион „Емирейтс“.

Гуардиола благодари на Моуриньо

Сити се класира за осминафиналите благодарение на победата на Бенфика

Моуриньо: За Бенфика е голям престиж да победи Реал Мадрид

„Нормално е да съм емоционален", каза Специалния