Сити не се изпоти с Евертън и е все по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Гражданите" надвиха "карамелите" с 3:0 на "Гудисън Парк"

Манчестър Сити продължава по график в пътя си за титла №9 в историята си, след като тимът постигна категоричен успех с 3:0 на визитата си на Евертън в мач от 36-ия кръг във Висшата лига.

Осем преди края на първата част Сити откри резултата в срещата след магнетично изпълнение от Илкай Гюндоган. Рияд Марез пое отдясно и центрира за капита на "гражданите". Той беше с гръб към вратата, но се справи отлично, след като овладя с коляно, което елиминира Нейтън Патерсън. Йери Мина не атакува халфа, който с гръб шутира по интересен начин и вкара гола във вратата, пазена от Джордан Пикфорд - 1:0 за Ман Сити.

Едва две минути по-късно гостите от Манчестър удвоиха своя актив, след като Халанд с второто си докосване в срещата се разписа Този път Илкан Гюндоган получи вляво и центрира в наказателното поле на "карамелите", а Халанд се извиси над отбраната на домакина и с глава прониза Пикфорд - 2:0 за Сити. Това беше и 52-ият гол за Халанд през сезона, което въобще не е лошо като статистика.

В добавеното време на първата част Сити разигра отлично, а Кайл Уокър получи вдясно, за да подаде към излезлия на върха на нападението Илкай Гюндоган, но този път германецът беше блокиран от бранител на Евертън, за да отбележи трето попадение. Шест минути след подновяването на второто полувреме Ман Сити покаче още своя аванс, след като Илкай Гюндоган с финес прати топката във вратата на Пикфорд след изпълнение на свободен удар - 3:0.