СКАНДАЛНО: Уволниха шефа на съдиите в Италия, заради натиск!

СКАНДАЛНО: Уволниха шефа на съдиите в Италия, заради натиск!
Източник: БГНЕС

Националният съд на Италианската футболна федерация (FIGC) наложи 13-месечно наказание на президента на Италианската асоциация на съдиите (AIA) Антонио Дзапи

Причината е оказване на натиск и подстрекаване към оставка на двама съдийски назначители в Серия C и Серия D с цел да бъдат назначени други на техните места.

Според документа, в който съдът излага мотивите за санкцията, Дзапи „с цел да улесни назначаването на съдиите Даниеле Орсато и Стефано Браски като ръководители съответно на CAN C (Националната съдийска комисия за Серия C) и CAN D (Националната съдийска комисия за Серия D), е подтикнал съдиите Алесандро Пици и Маурицио Чиампи да подадат оставка, въпреки че е знаел, че не съществуват валидни причини – нито от поведенческа, нито от техническа гледна точка – за напускането им на постовете“.

По този начин Дзапи впоследствие е назначил на въпросните позиции Даниеле Орсато и Стефано Браски – бивши международни съдии, които и в момента заемат тези длъжности.

Отстраненият за 13 месеца функционер, който пое поста си сравнително скоро – на 14 декември 2024 г., ще обжалва решението пред Федералния апелативен съд на FIGC.

„При пълно уважение към решенията на съдебните органи, президентът, като човек с принципи, има доверие в спортното правосъдие, което предвижда три инстанции на разглеждане, и в това, че презумпцията за невиновност остава основен принцип“, се казва в изявление на правния екип на Дзапи.

СКАНДАЛ: Нападнаха с юмруци играч на Левски след мача в Крайова

Сериозно напрежение е имало след края на мача между Университатя Крайова и Левски, завършил 2:2 в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, твърди румънското издание Fanatik

В Румъния смятат, че УЕФА ще накаже Левски

УЕФА може да разгледа ситуацията около присъствието на фенове на Левски на реванша срещу Университатя Крайова, завършил 2:2 на стадион „Йон Облеменко“, пише Digi Sport

Михайло Мудрик го закъса още повече, замразиха му активите

Украинецът не е играл от доста време след положителна допинг проба

16 години по-късно Левски отново е в основна фаза на европейски турнир

Левски ще играе в основна фаза на европейски клубен турнир за първи път от 16 години

Манчини поиска прошка от феновете за напускането си преди няколко години

Той призна, че Италия е любовта на живота му

ЛЕВСКИ ГО НАПРАВИ! "Сините" са в групи на УЕФА (ВИДЕО)

Университатя на колене след 2:2 в Крайова