Sky Sports: Маркос Рохо отказа да тренира със Спортинг Лисабон, гледа към Манчестър Юнайтед

Sky Sports: Маркос Рохо отказа да тренира със Спортинг Лисабон, гледа към Манчестър Юнайтед

Спортинг иска 30 млн. паунда за аржентинския национал, но Юнайтед може да го вземе за 16

Аржентинският национал Маркос Рохо официално е поискал да напусне Спортинг (Лисабон) и е изявил желание да премине в Манчестър Юнайтед, съобщава Sky Sports.

Юнайтед вече е уведомил португалските си колеги, че се интересува от играча, който остави отлични впечатления с изявите си на световното в Бразилия.

Спортинг обаче му е лепнал висока цена от 30 млн. паунда и Рохо е взел нещата в свои ръце като отказал да тренира, за да форсира преминаването си на „Олд Трафорд”.

В същото време Daily Mail пише, че Рохо наистина ще заиграе в Манчестър Юнайтед, но Спортинг ще склони на цена от 16 млн. паунда.

Луис ван Гаал вече даде дори повече пари за Люк Шоу, но счита Маркос Рохо за още по-добър вариант за бек, който може да се подвизава и по двата фланга.

Евентуално привличане на Рохо може да сложи край на опитите на Юнайтед да вземе Дейли Блинд от Аякс, който играе на същата позиция.