Слаб Тотнъм отмъкна точка от Брентфорд (ВИДЕО)

„Шпорите“ остават пети след втори пореден мач без точен удар – 0:0

Тотнъм изигра втори последователен слаб мач, което може да се окаже пагубно за амбициите на „шпорите“ за четвъртото място.

След като преди седмица загуби от Брайтън, днес тимът на Антонио Конте се добра само до точка след 0:0 в лондонското дерби с Брентфорд.

Нещо повече - „пчеличките“ бяха по-добрият отбор и създадоха по-чистите положения на „Брентфорд Къмюнити Стейдиъм“.

Удар на Айвън Тони през първата част срещна гредата, а след почивката Хари Кейн изчисти с глава от самата голлиния. В 91-вата минута за втори път Тони нацели гредата.

Така, във втори пореден двубой, звездите на Тотнъм не успяха да нанесат нито един точен удар.

Този резултат остави Арсенал на заветната четвърта позиция с 2 точки повече от „шпорите“, които са пети.

Домакините започнаха по-добре и бяха по-активни преди почивката, но удар на Айвън Тоуни беше избит в горната греда от вратаря Уго Йорис.

През втората част Тотнъм опита да достигне до решително попадение, но нападателите на гостите не успяха да създадат сериозни голови положения в наказателното поле на "пчеличките".

В 90-ата минута нов удар на Тоуни срещна гредата зад Йорис, а в ответната атака Хари Кейн беше близо до това да се разпише със странична ножица, но топката излезе на сантиметри от вратата в аут.

Датският национал Кристиан Ериксен, който претърпя сърдечен арест по време на Евро 2020 и сега носи екипа на Брентфорд, се изправи срещу бившия си отбор.

Брентфорд има актив от 40 точки и отдавна си осигури оставането във Висшата лига и през следващия сезон.

В неделя са градските дербита Ливърпул - Евертън и Челси - Уест Хем.