След дерби с ексцесии и червени картони: Лацио е полуфиналист за Купата (ВИДЕО)

Гол от дузпа прати „орлите“ в следващата фаза, феновете се обстрелват на „Олимпико“

Лацио спечели драматично дербито на Рим с Рома и след минимален успех с 1:0 се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия.

„Орлите“ постигнаха 4-та последователна победа във всички турнири след гол от дузпа на Матия Дзакани.

Италианският национал бе точен от бялата точка в 51-ата минута, а нервите взеха връх на стадион „Олимпико“ не само на терена, но и на трибуните.

Фенове на двата отбора се обстрелваха със сигнални ракети и факли, докато съдията показа общо 2 червени и 7 жълти картона.

Два от тях бяха на резервата Педро, който замени голмайстора на Лацио в срещата в 68-ата минута, а добавеното време беше изгонен заради реплики към съдията.

Малко след това резервата на гостите Сердар Азмун също беше изгонен, а при последвалите разправии, след края на мача, неговата съдба сполети и съотборникът му Джанлука Манчини.

В крайна сметка Рома завърши мача с 9 души и не можа да се разпише в 4-о последователно столично дерби срещу Лацио, като загуби за трети път в периода с 0:1, така че отпада от турнира за Купата.