След повече от две десетилетия: Барселона възражда съперничество с белгийци

След повече от две десетилетия: Барселона възражда съперничество с белгийци
Източник: БГНЕС

Девет мача от Шампионската лига ще се изиграят днес

Барселона ще гостува на белгийския Брюж в четвъртия кръг от основната фаза на Шампионска лига. Това съперничество ще се възобнови след повече от 20 години отсъствие по европейските терени, а днес ще се изиграят още осем мача от престижния турнир.

За последно тимовете мериха сили в началото на новия век. През есента на 2002 г. те бяха в една група в Шампионска лига и Барселона спечели домакинството си с 3:2, а ответната среща - с 1:0. 

Преди това отборите имат и сблъсъци в Лига Европа, когато каталунците печелят визитата си от 1/16-финалите с 2:0, но след това правят 1:1 на "Камп Ноу". Резултатът им е достатъчен, за да продължат към следващата фаза и да разгромят гръцкия АЕК. 

Битката на стадион "Ян Брейдел" е насрочена за сряда от 22:00 часа българско време. През уикенда белгийците биха Дендер с 2:1, докато един гол повече вкара Барселона на Елче в Ла Лига - 3:1.

Впечатление прави, че Брюж няма поражение по белгийските терени чак от края на месец септември, ако изключим двете загуби в Шампионска лига от Аталанта и Байерн Мюнхен.

Ето и цялата програмата на Шампионска лига за 5 ноември: 

19:45 часа Карабах – Челси
19:45 часа Пафос – Виляреал
22:00 часа Аякс – Галатасарай
22:00 часа Бенфика – Байер Леверкузен
22:00 часа Интер – К. Алмати
22:00 часа Клуб Брюж – Барселона
22:00 часа Манчестър Сити – Борусия Дортмунд
22:00 часа Марсилия – Аталанта
22:00 часа Нюкасъл Юнайтед – Атлетик Билбао.

Президентът на Фенербахче беше пуснат на свобода

Президентът на Фенербахче Садетин Саран беше освободен от ареста под съдебен контрол, след като бе задържан ден по-рано във връзка с разследване за наркотици, съобщиха медиите в Турция

Шалке 04 с нов шеф на скаутите

Шалке 04 ще привлече Максимилиан Луфтъл на поста ръководител на скаутското звено и трансферите

Барселона хвърли око на камерунски национал

Камерунският национал Карл Ета Ейонг е следен от Барселона и топ клубове от Висшата лига на Купата на африканските нации

Легенда на Нотингам си отиде на 72 години

Легендата на Нотингам Джон Робъртсън почина на 72-годишна възраст

Олисе пред Меси и Ямал в любопитна класация

Крилото на Байерн Мюнхен Майкъл Олисе е футболистът с най-много асистенции през 2025 година

ПСЖ готви трансферна бомба

В Париж искат Рюдигер