Слот: Да не се главозамайваме

Слот: Да не се главозамайваме

„Знаем какво трябва да вложим, за да спечелим тази лига и тези победи", заяви той

Старши треньорът на Ливърпул - Арне Слот, отана доволен след драматичната победа с 3:2 като гост на Саутхемптън, но настоя, че мърсисайдци трябва да останат здраво стъпили на земята, след като вече имат осем точки преднина пред Манчестър Сити на върха във Висшата лига.

Слот е спечелил десет от 12-те си мача в дивизията и само два пъти в историята на Висшата лига отбор с такъв рекорд не е успявал да вземе титлата.

„Знаем какво трябва да вложим, за да спечелим тази лига и тези победи. Имаше един или два мача, които бяха спечелени с голяма разлика, но всички останали бяха с малки разлики. Знаем колко е трудно да се спечели двубой, а тези играчи са във Висшата лига по-дълго от мен“, заяви нидерландският наставник на „червените“.

„Мисля, че миналата година (сезон 2022/2023), дори по-късно през сезона, Арсенал водеше с осем точки и Сити се върна. Знаеш, че ако се изправиш срещу Арсенал, Сити, Челси, Тотнъм също бяха страхотни (бр. - при победата над Сити с 4:0), всички те са способни да спечелят толкова много мачове подред. Хубаво е да имаме тази позиция, но определено не се главозамайваме“, каза още Слот.

Арсенал без Гьокереш в Шампионската лига

Нападателят е контузен, а Мартин Субименди е наказан

Мбапе изпревари Анри в престижна класация

Килиан Мбапе, който вкара два гола за победата на Реал Мадрид срещу Валенсия (4:0), вече има 235 попадения в големите пет първенства на Европа

В Сърбия: Бивш треньор на Бенфика поискал €3-4 млн. на година от Лудогорец

Затова Лейдж вече не е вариант, за разлика от наставника на Цървена звезда

Гризман продължава да чупи рекорди в Ла Лига

Антоан Гризман достигна нов исторически връх в кариерата си

Атлетик Билбао остава без двамата братя Уилямс

Нико Уилямс остава под въпрос за гостуването на Атлетик Билбао срещу Нюкасъл в сряда в двубой от Шампионската лига, съобщава вестник "Марка"

Новата звезда на Реал Мадрид със същата контузия като на Ямал

Офанзивният футболист на Реал Мадрид Франко Мастантуоно страда от същата контузия, която мъчи звездата на Барселона Ламин Ямал в последните месеци

Киелини започна работа в Италианската федерация

Легендарният защитник Джорджо Киелини, който в момента е директор по футболната стратегия, бе избран за съветник на Италианската футболна федерация към Серия А, където ще бъде представител на клубовете, пише агенция АНСА

Манчестър Юнайтед иска да върне Витор Роке в Европа

Манчестър Юнайтед проявява сериозен интерес към нападателя на Палмейрас Витор Роке, пише "Спорт"

Байерн не бърза да преговаря с Нойер

Договорът му изтича в края на сезона