Собственикът на Валенсия продава клуба

Собственикът на Валенсия продава клуба

Питър Лим ще иска между 350 и 400 милиона евро за "прилепите"

Феновете на Валенсия от известно време негодуват от собственика на клуба – Питър Лим, и неговата група Meriton Holdings, като призовават сингапурския милиардер да продаде клуба.

Компания, специализирана в покупко-продажбата на футболни клубове, направи профил на „лос че“ и заяви, че Питър Лим е готов да продаде клуба след десетилетие начело на „прилепите“. Испанското издание AS съобщи, че са имали достъп до документа, който обяснява, че Лим иска 350-400 милиона евро, за да се раздели с клуба.

 Документът също така описва поредицата от движения, които се провеждат в града за отстраняването на Лим, необходимостта да се инвестират поне 150 милиона евро, за да се довърши стадион „Нуево Местая“, че Лим е инвестирал 290 милиона евро в клуба през времето си там и клубният дълг възлиза на 340 милиона евро.

Освен сумата от 350-400 милиона евро, потенциалният нов инвеститор във  Валенсия ще трябва да вложи около 500 млн. евро, които да бъдат разпределени между заплати н персонал и доизграждането на новия сезон, за да може „прилепите“ да се преместят на своевременно на новото си съоръжение.

Като по филмите: Белгия с магичен обрат над Сенегал (ВИДЕО)

“Червените дяволи” губеха с 0:2 до 85-ата минута

Борац обяви сериозен интерес към мача с Левски

От Борац Баня Лука обявиха, че интересът към предстоящия мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу Левски е огромен.

Антонио Конте е готов да застане начело на Италия

С цел отново да застане начело на националния отбор по футбол на Италия, Антонио Конте има готовност да се съгласи на сериозно редуциране на финансовите си претенции.

Официално: ЦСКА 1948 обяви първи нов, подписа с тунизийски халф

Моатаз Земземи парафира с вицешампионите

Официално: Барселона преподписа с Андреас Кристенсен за още две години

Клубът анонсира новината в своите мрежи

Почетино: Не сме фаворити срещу Босна, те заслужават уважение

Селекционерът на САЩ похвали противника