Спектакъл в Рияд: Реал пречупи Атлетико в продълженията и е на финал (ВИДЕО)

Мадридското дерби предложи 3 обрата и 8 гола

Реал взе сладък реванш от Атлетико за загубата по-рано през сезона, след като спечели изключително зрелищно мадридско дерби с 5:3 след продължения.

То предложи много емоции, 2 автогола, 3 обрата и 8 попадения, като едно от тях бе исторически, защото Антоан Гризман се разписа и пренаписа историята.

Френският национал изпревари легендарния Луис Арагонес и вече е топреализатор в историята на „дюшекчиите“ със 174 гола, но нито той, нито треньорът му Диего Симеоне ще искат да си спомнят за този мач.

Точно 12 години и 3 дни, след като Чоло изведе Атлетико за първи път като треньор, неговите възпитаници допуснаха 2 гола във второто продължение и напускат надпреварата.

Полуфиналът, както и другият такъв между Барселона и Осасуна в четвъртък, се игра в Рияд (Саудитска Арабия), където в неделя (14 януари) ще е и финалът на минитурнира.

Преди столичното дерби имаше специална програма и минута мълчание в памет на починалия ден по-рано Франц Бекенбауер.

Срещата започна с шанс за Атлетико, още в 5-ата минута, когато Кепа Арисабалага отрази в корнер опасен шут на Самуел Лино. След последвалия ъглов удар обаче Марио Ермосо надскочи всички в наказателното поле и с глава откри резултата в полза на „дюшекчиите“ в 7-ата минута.

В 20-ата обаче Антонио Рюдигер изравни, също след центриране и удар с глава, а само 10 минути по-късно обратът стана факт.

В 30-ата завърналият се след травма Ферлан Менди засече много технично от движение прострелен пас на Дани Карвахал, за да даде аванс на Реал – 2:1.

Той се задържа по-малко от 10 минути, защото в 37-ата Антоан Гризман възстанови статуквото с рекордния си гол за Атлетико. Той финтира Лука Модрич пред границата на наказателното поле, а после с плътен шут направи резултата 2:2.

Три минути преди края на първите 45 вратарят на „дюшекчиите“ Ян Облак показа класа, за да отрази силен удар на Родриго, макар и със сериозни затруднения.

След почивката темпото на игра не бе на същото ниво и в началото на втората част головите положения на практика липсваха.

Чак в 70-ата минута се наложи отново Облак да спасява Атлетико, след бързо изпълнено статично положение от Реал и шут отблизо, но в обсега на вратаря.

„Дюшекчиите“ отговориха малко по-късно, ала нямаха шанс пред гола, ала в 78-ата минута имаха късмет.

Тогава се стигна до едно балонно центриране към наказателното поле, където Кепа не успя да улови топката, затруднен от Мората, като я прати в тялото на Рюдигер и тя спря в мрежата за втория обрат в мача – 3:2 за Атлетико!

Реал обаче не се предаде и не след дълго стигна до ново изравняване на резултата. В 85-ата минута се стигна до истинска канонада от удари към вратата на Атлетико.

Вратарят Облак спаси първия, после разписалият се Ермосо изчисти от голлинията втория изстрел, но при третия Даниел Карвахал от движение с плътен изстрел направи 3:3.

В добавеното време на срещата Кепа спаси удар на Гризман, а секунди след това резервата на „белите“ Браим Диас прати топката на сантиметри от гредата.

Така в крайна сметка се стигна до продължения след зрелищно 3:3 в редовното време на дербито.

В първите допълнителни 15 минути двата отбора заиграха по-предпазливо и вратарите им на практика не се наложи да се намесват.

Мачът вървеше към продължения, но в 116-ата минута резервата Хоселу се превърна в герой за Реал. Той засече с глава отлично центриране на Карвахал, след което топката се отби в крака на Стефан Савич и спря в мрежата на Атлетико.

Секунди след това Гризман можеше да изравни, но нямаше шанс, а в 122-ата минута резервата Диас вкара на празна врата с последния удар в двубоя, така че Реал взе своето и се класира за финала на Суперкупата.

Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид) 5:3 (след продължения)
0:1 Марио Ермосо (7)
1:1 Антонио Рюдигер (20)
2:1 Ферлан Менди (30)
2:2 Антоан Гризман (37)
2:3 Антонио Рюдигер (78, авт.)
3:3 Даниел Карвахал (85)
4:3 Стефан Савич (116, авт.)