Спортният директор на Атлетико (Мадрид) на съд за пране на пари от наркотици

Спортният директор на Атлетико (Мадрид) на съд за пране на пари от наркотици

Испански съдия днес започна съдебно преследване срещу спортния директор на Атлетико (Мадрид) Хосе Луис Перес Каминеро и още 19 души, заподозряни в пране на пари от наркотици, предаде агенция Франс прес от Мадрид

Испански съдия днес започна съдебно преследване срещу спортния директор на Атлетико (Мадрид) Хосе Луис Перес Каминеро и още 19 души, заподозряни в пране на пари от наркотици, предаде агенция Франс прес от Мадрид. Съдията Грегорио Мария Калехо каза, че разполага с "необходимите доказателства, че една колумбийска и една  мексиканска организация са прали пари от наркотрафик" в една бижутерия в Мадрид.

Според съдията, Каминеро е бил част от мрежата в периода 2008-2009 и с помощта на още две персони е транспортирал парите от Мадрид във Валядолид, където една група им е помагала да сменят парите в банките.

През юни 2009 година бившият играч, а сега спортен директор на Атлетико е бил задържан с 58 500 евро в брой, които е пренасял от Валядолид до Мадрид, съобщи съдията.