Срам за Челси насред „Стамфорд Бридж“(ВИДЕО)

Уулвс разби „сините“ с 4:2 след обрат, Борнемут и Нотингам с реми

Челси поведе, но загуби тежко домакинството си на Улвърхемптън от XXIII кръг на английската Висша лига.

„Сините“ откриха резултата на „Стамфорд Бридж“, ала паднаха с 2:4 и бяха изпреварени от своя съперник в класирането.

Лондончани вече са във втората половина на таблицата, заемайки 11-о място с 31 точки, докато „вълците“ имат с 1 повече.

Хеттрик на Матеуш Куня, включително и попадение от дузпа, осигури ценния успех за "вълците" в Западен Лондон.

Домакините показаха колебания от самото начало, след като техни грешки в средата на терена доведоха до опасни атаки на гостите.

Първо Педро Нето напредна и стреля, но Петрович спаси, а след това вратарят се справи и с изстрел на Лемина. Отговорът на Челси бе прекрасно подаване на Енцо Фернандес към Нкунку. Нападателят бе зад защитата, но Жозе Са излезе и блокира удара. Нкунку не успя и при добавката, тъй като Доусън го спря да насочи топката към опразнената врата.

След първоначалните добри минути на гостите Челси пое контрол върху случващото се на терена и доминираше. Коул Палмър откри за домакините от Лондон в 19-ата минута.

Кайседо изведе бившия футболист на Манчестър Сити и той успя да реализира. Радостта на “сините” обаче бе кратка, тъй като точно три минути след това гостите изравниха чрез Куня.

“Вълците” стигнаха и до обрата в 43-ата минута. След удар на Аит-Нури топката се отклони в Дисаси и влетя в мрежата на “сините”. В крайна сметка попадението бе записано като автогол.

Гостите нанесоха своя решителен удар в 63-ата минута, когато Куня заби втория си гол в мача. Нето напредна и премина покрай Тиаго Силва, а след това пусна топката към своя съотборник, който реализира. За 1:4 точен бе отново Куня, който оформи своя хеттрик в 82-ата минута на срещата. Домакините стигнаха до още един гол чрез Тиаго Силва 4 минути по-късно, но той се оказа утешителен и само оформи крайното 2:4.

В друга среща от кръга Борнемут направи равенство 1:1 пред собствена публика с Нотингам Форест.

По-късно днес е дербито на кръга между Арсенал и Ливърпул, докато в понеделник вечерта шампионът Манчестър Сити гостува на Брентфорд.

Джака за победата над Рома: Направихме важна крачка към финала